Zavřít reklamu

Kenwood WTCCKenwood patrí medzi neoddeliteľnú súčasť automobilového sveta a preto nebolo prekvapením, že sa aj tento rok objavil na WTCC Slovakia Ring. My sme mali možnosť spraviť rozhovor s generálnym manažérom JVC Kenwood pre marketing a tento rozhovor si môžete prečítať v článku priamo tu. Spoločnosť však už v januári/lednu na CES 2015 ukázala predprodukčné vzorky svojich systémov s podporou CarPlay a teraz k nim oznámil ďalšie informácie vrátane ceny. Teraz sa zdá, že Kenwood dokázal vyriešiť všetko a spoločnosť teraz oficiálne vypustila do predaja prvé dva produkty s podporou CarPlay.

Dvojica multimediálnych systémov nesie označenie DDX9702S a DDX9902S a plánuje ich predávať za odporúčané ceny 900 a 950 dolárov. Je ich ale možné nájsť aj za lacnejšie, napríklad Amazon ich predáva len za 750 dolárov. Oba systémy majú zabudovanú podporu pre technológie Android Auto a CarPlay, takže sú vhodné pre majiteľov iPhonu aj ďalších telefónov. Stredobodom je 6,95-palcový rezistívny dotykový displej, na ktorom je možné zobraziť navigáciu, pohľad za autom s pomocou dodatočnej kamery (pozn. predáva sa zvlášť) a množstvom funkcií, ktoré sa týkajú zvuku a videa.

Oba systémy ďalej obsahujú Bluetooth pre bezdrôtové prepojenie s telefónom, vďaka čomu môžete jednak telefonovať bez nutnosti dotknúť sa mobilu a samozrejme, prehrávať hudbu na ňom. Systém samozrejme ponúka množstvo pokročilých funkcií a tak je v ňom vstavané HD rádio, podpora SiriusXM, HDMI konektor a možnosť prehrávať DVD. V neposlednom rade tiež za zmienku stojí fakt, že Kenwood myslí na domácnosti, v ktorých ľudia používajú aj iPhone aj Android. Práve preto, prepínanie medzi CarPlay a Android Auto je veľmi rýchle a nevyžaduje resetovanie ani úpravu nastavení.

Kenwood DDX9902S

*Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.