Zavřít reklamu

WWDC 2015Spoločnosť Apple dnes oznámila prvé informácie o tohtoročnej konferencii WWDC, na ktorej by sme mali očakávať predstavenie nových operačných systémov iOS 9 a OS X (Malibu?). WWDC 2015 sa bude konať od 8. do 12. júna/června v stredisku Moscone West, kde sa WWDC koná každoročne. Spoločnosť tak potvrdila už dlhšie špekulovaný dátum, ktorý bol rezervovaný pre organizátora, ktorý si neprial byť menovaný. Podobne ako minulý rok, aj tento rok bude prebiehať nákup lístkov tým spôsobom, že záujemci si podajú žiadosť o lístky a Apple následne vyberie niekoľko účastníkov, ktorí sa dostanú na konferenciu.

Pozvánka na tohtoročnú WWDC je celkom zaujímavá. Nájdeme na nej rôzne tvary čiastočne pripomínajúce kvet, v ktorého strede sa nachádza veľký zaoblený štvorec totožný s tvarom ikon pre iOS 7 a novšie systémy. V jej strede sa nachádza slogan „The epicenter of change“, čiže „Epicentrum zmeny“, čo môže naznačovať veľké zmeny v aplikáciách a v rozhraniách, ktoré budú môcť vývojári používať. Podobný tvar má aj Apple TV, o ktorej sa špekuluje, že sa dočká aktualizácie práve na tohtoročnej vývojárskej konferencii. Phil Schiller nakoniec uviedol: „App Store odštartoval ekosystém aplikácií, ktorý je jednoducho úžasný a navždy zmenil životy zákazníkov a vytvoril milióny pracovných miest po celom svete. Na WWDC plánujeme predstaviť úžasné nové technológie pre iOS a OS X, o ktoré sa plánujeme podeliť s vývojármi a nemôžeme sa dočkať, až uvidíme novú generáciu aplikácií, ktoré budú tvoriť.“

Vývojári majú možnosť zaregistrovať sa na tejto stránke od dnešného dňa až do 17. apríla/dubna, 19:00 nášho času. V prípade zvolenia si potom Apple stiahne 1 599 dolárov z vášho Apple ID.

WWDC 2015
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější