Zavřít reklamu

Apple Watch Edition - iconEmbargo na recenzie Apple Watch konečne skončilo a zahraničné portály už zverejnili prvé recenzie produktu, na ktorom sa už žiadnym spôsobom nepodieľal Steve Jobs. Samotné hodinky získali fanúšikov aj kritikov a tentoraz je pomer názorov veľmi vyrovnaný. Existuje totiž niekoľko faktorov, kvôli ktorým hodinky čelia kritike a medzi tie najhlavnejšie patrí neustála závislosť na iPhone a nízka výdrž batérie v porovnaní s konkurenčnými modelmi – napríklad Android Wear vydržia 24 hodín pri neustále zapnutej obrazovke a Samsung Gear nabíjate dokonca len každé dva či tri dni.

Ale aké sú hodinky v skutočnosti, teda podľa svetoznámych redakcií, ktoré už mali možnosť testovať hodinky? Pozreli sa na mnoho aspektov vrátane hardvéru, možnosti úpravy, notifikácie alebo výdrže batérie.

Médiá poukázali na fakt, že dizajn inteligentných hodiniek je veľmi príjemný a nepôsobí tak chladno ako dizajn iPhonov, iPadov a MacBookov. Pri takomto zariadení je to však pochopiteľné, keďže Apple pojal svoje hodinky ako šperk a nie ako ďalší kus hliníku, ktorý budete každý večer pripájať na nabíjačku. Yahoo pochválilo dizajn a vraví, že hodinky navrch toho ponúkajú mnohé nové technológie (oproti konkurentom) – magnetické remienky, možnosť uvoľniť remienky stlačením, kreslenie alebo posielanie vecí v morseovke, Force Touch, platenie pomocou kreditnej karty. A v neposlednom rade to má byť aj inteligentné prepojenie s iPhonom. Re/code pre zmenu nezabúda na konkurenciu a uvádza, že druhým najlepším dizajnom inteligentných hodiniek je dizajn kruhových Motorola Moto 360, ale ich displej nemá také bohaté farby. Lauren Goode vraví, že 42mm model jej prišiel ako dostatočný narozdiel od 38mm modelu, ktorý je pre ňu malý a navyše hrubý.

Veľkú prioritu má samozrejme aj výdrž batérie a zahraničiari to brali na vedomie. Potvrdzujú, že hodinky naozaj vydržia len jeden deň, čo počas náročnejších dní nemusí byť dobré. The Verge poukázal na fakt, že v jeden deň dosiahli hodinky 10% stav batérie už o 19:00, čím vyvolali starosti u recenzenta. Vo väčšine prípadov však bola výdrž vporiadku, aj keď hodinky bolo treba nabíjať. Je to však daň za výkon. Každodenné nabíjanie nie je veľmi náročné, teda za predpokladu že ste si nevybrali komplikovaný remienok ale radšej si zvolili remienok s magnetickou sponou, ako napríklad ten milánsky. Nabíjanie je indukčné, skoro tak ako to umožňuje napríklad Galaxy S6. Má to však jeden zásadný problém – vďaka každodennému nabíjaniu sú Apple Watch jediným fitness trackerom na trhu, ktorý nedokáže merať váš spánok. Redakcia Re/code mala inú skúsenosť a vraví, že hodinky sa jej nevybili počas dňa a fungovali aj neskoro v noci. Medzitým sa však už stihol vybiť iPhone, ku ktorému boli hodinky pripojené. Recenzentka začala svoj deň o 5:15, kedy si dala hodinové cvičenie, využívala na nich mapy, telefonovala a prijímala upozornenia po celý deň a hodinky vyžadovali nabitie až o 23:00.

Svoju kritiku na nedostatočnú výdrž batérie vyjadril aj Scott Stein z CNET, ktorý zároveň prezentoval svoj názor aj na spravodajskej stanici CNN. CNET vraví, že užívateľské prostredie hodiniek môže byť komplikované a komunikácia hodiniek s iPhonom je niekedy spomalená. Dizajnovo však ide o naozaj vydarený kúsok. V konečnom dôsledku je vidieť, že ide o prvú generáciu Apple Watch a momentálne je to skôr módna hračka než vec, bez ktorej by ste nemohli existovať.

Apple-Watch-Retail-Packaging-Photos
*Zdroj: 9to5mac; CNET

Související články

Dnes nejčtenější

.