Zavřít reklamu

OlloclipOlloclip přináší pro iPhone 6 nebo iPhone 6 Plus čtveřici objektivů, které dokáží vylepšit nebo lépe řečeno ozvláštnit vaše fotografie. Neděste se toho, že na fotografiích vidíte jen dvojici objektivů, vše totiž funguje tak, že dva objektivy jsou již v samotném plastovém klipu, který se nasazuje na telefon. V tom je z jedné strany 10mm a z druhé strany 15mm Macro s tím, že na každý lze poté nainstalovat další objektiv a to buď Fisheye nebo Wide-Angle. K dispozici jsou tak celkově čtyři efekty, z nichž dva jsou však Macro.

Uchycení klipu na iPhone je velice snadné a zvládnete jej bez problémů a zejména bez toho, aniž abyste si poškrábali telefon. Stačí zvolit jednu ze dvou stran a nasadit klip klasickým způsobem. Vše navíc funguje i v momentě, kdy máte na svém telefonu fólii, i přes ni lze nasadit Olloclip a tak jediné s čím musíte počítat je fakt, že není možné používat obal, což je však logické. Olloclip funguje jak na přední, tak i na zadní kameru. Jak jsem již uvedl, jsou dva objektivy, které jsou pevně zabudované v samotném klipu a dva, které se na tyto objektivy našroubují, vše jde snadno a v případě, že používáte jen dvojici zabudovaných makro objektivů, můžete další dva vložit do pytlíčku, jenž je součástí balení.

4-in-1 lens

V tom taktéž najdete trojici různě barevných držáků na clip, pomocí kterých je možné Ollo připnout na klíče nebo na přidávanou šňurku na krk. Součástí balení jsou pak také dvě krytky na šroubovatelné objektivy, které je chrání před poškrábáním. Vše je zpracováno na velmi vysoké úrovni a na první pohled vám je jasné, že se nejedná o žádnou hračku z tržnice, ale o skutečně kvalitně zpracovaný produkt. Olloclip je možné použít jak na iPhone 6, tak i na iPhone 6 Plus.

Ollo clip

Celkově máte tedy k dispozici Fisheye, Wide-Angle a dvojici Macro objektivů. Zatím co Fisheye asi není potřeba příliš představovat, Wide-Angle oddálí zorné pole čočky telefonu a umožní vyfotit větší plochu bez zakřivení obrazu, jak můžete vidět na fotografii níže. Dvojice Macro objektivů pak dokáže skutečné zázraky a pokud máte rádi například rostliny nebo podobné věci, pak vám rozhodně nemohou chybět. Macra mají jednu nevýhodu, jsou pevná a není při jejich použití možné manuálně ostřit pomocí dotyků na displej. iPhone s Macro objektivem musíte dát přesně do vzdálenosti, ve které je objekt ostrý, manuálně jej zaostřit není možné, což je však vzhledem k použití objektivu logické a jak vidíte sami, fotografie vypadají skutečně skvěle.

Olloclip 4-in-1 lens

Osobně se mi líbí, že Olloclip nahrazuje skutečně věci, které není možné nahradit žádnou aplikací nebo softwarem. Všechny čtyři objektivy mají svůj účel a fungují přesně jak mají. Upřímně bych si místo Wide-Angle uměl představit například nějaký ten alespoň minimální zoom, ale ten v balení zkrátka není a nic s tím nenaděláte. Není zřejmě potřeba abych posuzoval závěrečným hodnocení výsledky, které lze s Olloclip dosáhnout, na kvalitu fotografií se můžete podívat sami a je jen a jen na vás, zda chcete podobnou sadu ke svému iPhonu nebo se obejdete bez ní, osobně si však myslím, že minimálně za ty Macra Olloclip stojí!

  • Olloclip 4in1 lens si můžete zakoupit na e-shopu iPouzdro.cz nebo přímo v Pražské prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha 2

Olloclip
15mm Macro

IMG_3757 IMG_3758 IMG_3759

10mm Macro

IMG_3766

FishEye

IMG_3772

Stejná fotografie bez použití FishEye

IMG_3773

 

Wide-Angle

 

IMG_3777

Stejná fotografie bez použití Wide-Angle

IMG_3778

 

  • Olloclip 4in1 lens si můžete zakoupit na e-shopu iPouzdro.cz nebo přímo v Pražské prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha 2
1975 1983

Související články

Dnes nejčtenější

.