Zavřít reklamu

Mac iOS Handoff iconAktualizácia iOS 8.1 posunula schopnosti funkcie Handoff ešte ďalej a po novom môžu užívatelia prijímať, odpovedať a písať nové SMS a MMS správy na obrazovke svojho iPadu alebo MacBooku. K tomu je potrebné, aby sa na oboch zariadeniach nachádzal buďto iOS 8.1 alebo OS X Yosemite, ktorý vyšiel koncom minulého týždňa. Lenže keď si nainštalujete dvojicu systémov, neznamená to okamžite, že keď vám Vaša priateľka napíše zo svojho HTC, že sa správa objaví okamžite aj na vašom iPade a na MacBooku. Poďme sa teda pozrieť na to, čo treba spraviť, aby začalo fungovať preposielanie správ, známe aj ako „SMS Forwarding“.

Celý proces sa rozbehne v momente, kedy na svojom MacBooku zapnete aplikáciu Správy a rozhodnete sa poslať správu na určité telefónne číslo. V tom momente sa na obrazovke vášho Macu objaví šesťmiestny kód. Ten musíte zadať na obrazovke svojho iPhonu a potvrdíte ho stlačením tlačidla „Povoliť“, čím sa okamžite aktivuje preposielanie správ na Mac. Potom už môžete začať posielať správy cez aplikáciu Správy na Macu, kde do poľa príjemcov zadáte niektoré meno alebo telefónne číslo. Chvíľu tu budete vidieť, že sa má poslať iMessage, no to sa po chvíli zmení. Skutočnosť, že sa vlastne na synchronizáciu SMS/MMS správ využíva rozhranie iMessage, vysvetľuje prečo pri používaní tejto funkcie netreba mať vôbec zapnutý Bluetooth. Bohate totiž stačí, aby ste boli na oboch zariadeniach prihlásení do služby iMessage cez rovnaké Apple ID a boli na jednej WiFi sieti.

V prípade, že máte problém s aktivovaním iMessage vyššie uvedeným spôsobom, je tiež možné aktivovať funkciu tak, že otvoríte Nastavenia – Správy a tu aktivujete funkciu Preposielanie správ….

SMS Forwarding Mac
SMS Forwarding iPhone

Související články

Dnes nejčtenější

.