Zavřít reklamu

Phil-SchillerIba krátko po WWDC sa riaditeľ marketingu Applu Phil Schiller zúčastnil relácie The Talk Show Johna Grubera, v ktorej musel Schiller odpovedať aj na niekoľko nie príliš lichotivých otázok ohľadom súčasných zariadení. Tie zahŕňajú v prvom rade otázku ohľadom neustáleho stenčovania produktov spoločnosti Apple, a jedna z otázok sa týkala toho, ako je vôbec možné, že Apple v roku 2015 predáva 16GB zariadenia. Aj toto boli otázky, na ktoré raz musel Apple odpovedať a práve dnes v noci prišiel ten moment.

Keď sa Gruber opýtal, prečo Apple predáva 16GB zariadenia v časoch, kedy sú aplikácie väčšie než kedy predtým a cena vyššieho úložiska je lacnejšia, Schiller obhájil rozhodnutie Applu cloudovými službami. Uviedol, že užívatelia si môžu všetky svoje fotografie a hudbu preniesť na iCloud a môžu si ich prehliadať odtiaľ, vďaka čomu nebudú na zariadeniach zaberať veľa miesta. Navyše Apple na WWDC oznámil niekoľko užitočných funkcií, ktoré šetria miesto. To majú oceniť najmä majitelia zariadení so 16GB pamäťou, keďže aplikácie a updaty budú na iOS 9 vyžadovať menej miesta.

Gruber sa opýtal samozrejme aj na tenkosť, ktorá začína prekážať aj samotným užívateľom, ktorí by radšej preferovali vyrobenie hrubšieho telefónu s vyššou výdržou batérie. Pre porovnanie totiž mnohé konkurenčné top telefóny dávno prekonali iPhone z hľadiska výdrže batérie a kým napríklad Galaxy S5 ste nabíjali každé dva dni pri aktívnom používaní, iPhone 5s ste museli nabíjať každý večer. Na to Schiller odpovedal, že Apple dosiahol perfektnú vyváženosť medzi tenkosťou a výdržou batérie. Dodal, že ak objemnejšia batéria je ťažšia, drahšia a dlhšie sa nabíja.

Apple Watch vs iPhone

V súvislosti s tenkosťou Phil povedal, že vlastní 12″ MacBook v Space Grey farbe a myslí si, že presne toto je ten typ zariadení, s ktorými Apple robí revolúciu. Poukázal tým najmä na kritizovaný fakt, že Apple sa rozhodol odstrániť všetky súčasné konektory a nahradil ich novým USB-C konektorom, ktorý zároveň slúži aj ako náhrada za MagSafe (bohužiaľ). Pokiaľ by Apple doplnil súčasný MacBook Air o Retina displej, išlo by len o nepatrnú zmenu, ktorá by ľudí nezaujala tak ako nový produkt: „Musíme riskovať. Chcem taký Apple – Apple, ktorý je ostrý, riskuje a je agresívny.“

MacBook usb type c

Schiller sa tiež nepriamo ospravedlnil za dĺžku WWDC konferencie, ktorá bola tento rok o pol hodinu dlhšia, než obvykle. Apple sa snaží udržovať dĺžku svojich keynote medzi 1h 45min a 2h 15min, no tento rok mal naplánovaných veľmi veľa noviniek, o ktoré sa nestihol podeliť. Z publika sa v tom momente okamžite ozvalo, či to súvisí aj s predstavením novej Apple TV, no Schiller uviedol, že mal na mysli predstavenie nových funkcií, ktoré súvisia s optimalizáciou a výdržou batérie v systéme iOS 9, ktoré nestihol poriadne predstaviť, ale ich len námatkovo spomenul.

Stihol tu však predstaviť dôležité prvky týkajúce sa watchOS. Začiatok hodiniek Apple Watch prirovnal k začiatku iPhonu, ktorý v prvej verzii podporoval len webové aplikácie a až po roku došlo k predstaveniu App Store a potrebných API pre vývojárov. Tento rok je situácia podobná, a aj keď už Apple odhalil watchOS a novinky pre vývojárov, oznámil, že finálne Watch SDK bude dostupné až na jeseň, čo mnohých vývojárov zaskočilo, keďže sa čakalo, že bude vydané už teraz. Nateraz majú k dispozícii len beta verziu a zdá sa, že finálne SDK vyjde až v čase vydania systému watchOS 2.

Apple Watch vs iPhone

*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější