Zavřít reklamu

iMac with Retina 5K DisplayAko sme mohli počuť už v prvých recenziách, iMac s Retina displejom nie je o nič pomalší oproti svojmu predchodcovi a to aj napriek tomu, že teraz jeho hardvér musí poháňať displej s 5K rozlíšením, alebo inak s rozlíšením 5120 x 2880 bodov. Lenže či to tak skutočne je, vedia len benchmarky, ktoré vedia určiť veľmi presne, ako sa darí novému počítaču v porovnaní s jeho predchodcom, ktorý bol oznámený pred rokom a zatiaľ sa predáva po boku nového modelu s Retina displejom.

Benchmark vykonaný s pomocou Geekbench 3 odhalil, že hardér je skutočne dostačujúci na to, aby nezaostával za predošlým 27″ iMacom. Nový iMac pritom obsahuje vo svojom základe Intel Core i5 s frekvenciou 3.5 GHz, čo predstavuje nárast o 100 MHz oproti predošlému modelu. Tento základný model, ktorého cena je 2 499 dolárov, poskytuje len o trochu vyšší výkon, vďaka čomu v Geekbench získal skóre 3 883 bodov v single-core teste a 12 421 bodov v multi-core teste. Pre porovnanie, predošlý model získal skóre 3 764 bodov v single-core teste a 11 842 bodov v multi-core teste.

iMac s Retina displejom geekbench
iMac s Retina displejom geekbench

Ako sa potom spomínalo v prvých recenziách, iMac s Retina displejom by mohol predstavovať alternatívu pre profesionálnych užívateľov, ktorí hľadajú high-end počítač na úrovni Mac Pro. V teste nižšie je vidieť, že by sa mohlo skutočne jednať o lacnejšiu alternatívu, keďže iMac 5K v multi-core teste získal skóre 12 421 bodov, vďaka čomu dobieha základnú konfiguráciu Mac Pro, ktorá získala skóre 14 445 bodov. Ako sa bude dariť modelu s procesorom Intel Core i7 a frekvenciou 4.0 GHz, na to si ešte nejaký čas počkáme. Je však možné, že prekoná základný Mac Pro.

iMac Retina vs Mac Pro geekbench
iMac Retina vs Mac Pro Benchmark
*Zdroj: Primatelabs

Související články

Dnes nejčtenější

.