Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 16.10.2014 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: Mac, Ostatní, Vše o Apple Komentářů: 1

apple-mac-miniSpoločnosť Apple dnes po dvoch rokoch čakania aktualizoval Mac mini a okrem nového hardvéru nepriniesol žiadnu zmenu dizajnu, akú sme očakávali po redesigne iMacu v roku 2012 a redesigne Mac Pro v roku 2013. Okrem toho, že spoločnosť do svojej ponuky zaradila modely Mac mini s procesormi Haswell, potichu zo svojej ponuky vyradila Mac mini Server. Namiesto neho sa tak v ponuke Apple Online Store nachádzajú už len tri “spotrebiteľské” verzie Mac mini, no žiadna už nie je stavaná priamo na účely menšieho serveru.

Momentálne sa v ponuke Applu nachádzajú tri konfigurácie Mac mini, pričom tá najlacnejšia má cenu 13 990,- Kč a ponúka hardvér na úrovni MacBooku Air – teda dvojjadrový procesor Intel Core i5 s frekvenciou 1.4 GHz, 4 GB RAM a grafický čip Intel HD 5000. Okrem toho ponúka 500 GB pevný disk, na ktorom sa nachádza OS X Yosemite. Stredná konfigurácia sa začína predávať za 19 990,- Kč a ponúka dvojjadrový Intel Core i5 s frekvenciou 2.5 GHz, 8 GB RAM, grafický čip Intel Iris a 1 TB pevný disk. Nakoniec, najdrahšia konfigurácia stojí 27 990,- Kč a ponúka dvojjadrový Intel Core i5 s 2.8 GHz frekvenciou a 1 TB Fusion Drive.


Mac mini 2014
Reklama.
Odoberať komentáre cez RSS

  1. drachir24


    16. října, 2014 | 23:28
    0 Pulses

    No takze Apple se rozhodle preskakovat nastupy procesoru a rovnou tam streli refresh. No Okey. co mne nebetycne s..e je ze driv se dalo delat video a vaznejsi prace i se stredni konfiguraci. Dnes to musim napalit rovnou i7 ktera je ale jen dvoujadrova takze jsem strasne zvedavy na srovnani. Ono to zrejme novy model vyhraje s predchozim ale tenkrat byla nejvyssi konfigurace miniho srovnani schopna i s imacem a macbookem pro ve vyssich konfiguracich.Dnes ten rozdil bude propastny. Grafika – cekal jsem Iris pro dockal jsem se osekane verze. Jedine co mne trochu uspokojilo jsou dva TB porty v druhe generaci.Ovsem se spolecnou sbernici takze jsem taky zvedav co to udela s tokem kdyz je zapojim oba dva.No pockame si na testy ale iluze si nedelam.

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama