Zavřít reklamu

YosemiteApple tento rok spravil veľmi nezvyčajný krok a vydal beta verziu OS X Yosemite pre širokú verejnosť, ktorá si tak môže vlastnoručne vyskúšať, čo ich bude čakať na konci roku. Nie každý však mal to šťastie získať beta verziu už teraz, keďže viacerí užívatelia hlásili, že majú s nainštalovaním alebo sťahovaním OS X Yosemite Public Beta. Tá je aj tentoraz dostupná v Mac App Store, skoro ako finálna verzia, no stiahnuť si ju môžu len tí, ktorí obdržia kód na stiahnutie produktu.

Nie všetkým však môže kód fungovať. Viacerí testeri totiž po zadaní kódu do Mac App Store obdržali upozornenie, že zadaný kód už bol použitý. Užívatelia sa však nemajú čoho obávať. Jedná sa totiž o chybu na strane Applu, ktorý vás síce upozorní, že je kód neplatný, ale v skutočnosti vám ho akceptoval a pridal OS X Yosemite Public Beta k vášmu OS X. Ak si teda nie ste istí tým, čo sa stalo, potom jednoducho stačí otvoriť sekciu Purchases v Mac App Store, obnoviť ponuku pomocou klávesovej skratky CMD+R a po tom, ako sa objaví „OS X Yosemite Beta 1“ v zozname zakúpeného obsahu, už ho jednoducho stačí stiahnuť. Myslite však na to, že sa jedná o beta verziu systému a tak ju nainštalujte na samostatný oddiel disku.

OS X Yosemite Beta 1 already redeemed

Ďalší problém, ktorý môže stretnúť tých, ktorí chcú testovať OS X Yosemite, je chybová hláška „Nepodarilo sa stiahnuť“. Známa hláška vás odkazuje na to, aby ste produkt stiahli znovu zo zoznamu zakúpených aplikácií. V čom je problém? Problém môže byť práve v tom, že si betu OS X v danej chvíli sťahuje obrie množstvo ľudí a App Store nestíha spracovávať požiadavky. Výsledkom toho je, že download skrátka zlyhá a vy budete musieť „inštalačku“ stiahnuť znovu. Ideálnym riešením je nechať stiahnuť produkt znovu v čase, kedy na internete nie je pripojených toľko ľudí, prípadne zmazanie DNS cache alebo obnovenie prenájmu DHCP. Alternatívnou možnosťou je použitie VPN (virtuálnej siete) a následné stiahnutie z inej lokality.

OS X Yosemite Beta 1 download failed

Tretia známa chybová hláška znie „The Beta Program Site is Inaccessible“, alebo inak „Stránka Beta programu je nedostupná“. Táto chybová hláška má s vami spoločné prakticky len toľko, že chcete získať prístup k beta verzii OS X Yosemite, presne tak ako milióny ďalších užívateľov. No počet užívateľov je tak veľký, že servery Applu nestíhajú spracovávať toľké požiadavky, čo vo výsledku spôsobí, že server pre Beta Program jednoducho spadne. Jediným riešením v tomto prípade nie je neustále mačkanie F5, ale čakanie. Počkajte chvíľu, choďte si uvariť kávu a potom sa skúste pripojiť k webu znova.

OS X Yosemite Beta Program down
*Zdroj: osxdaily

Související články

Dnes nejčtenější

.