Zavřít reklamu

 LG na včerajšej konferencii uviedlo nástupcu svojej vlajkovej lode LG G3. Tak ako sa dalo očakávať smartfón nesie označenie LG G3 a zaujme niekoľkými novinkami. Samotná konferencia prebiehala takmer rovnako ako tohtoročná konferencia Samsungu pri predstaveí Galaxy S5. Či však aj LG G3 bude mať rovnaký úspech rozhodne čas.

Rozoberme si to pekne po poriadku. LG sa rozhodlo, že v novej generácii svojej vlajkovej lode posunie hranice veľkosti uhlopriečky displeja opäť o niečo vyššie. Preto samotný smartfón alebo už radšej phablet ponúka IPS displej s uhlopriečkou až 5,5 palca. No ako sa ukazuje tento displej patrí medzi absolútnu špičku na súčasnom trhu. Ponúka rozlíšenie QHD čo pri tejto uhlopriečke znamená ohromných 534 ppi.

2077570_lg
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Srdcom celého phabletu je procesor Qualcomm Snapdragon 801 so štvorjadrovým procesorom Krait 400 s taktom 2,5 GHz a grafikou Adreno 330. Zaujímavosťou je že špičkovému procesoru seknuduje pamäť RAM s kapacitou 3 GB pri 32 GB verzii a 2 GB pri 16 GB verzii tohto smartfónu. Samozrejmosťou je potom rozšírenie úložiska pomocou microSD kariet. Takže pri vyššej konfigurácii RAM doplnenej o najvyššiu možnú microSD kartu nám vznikne zariadenie s parametrami notebookov niekde medzi nižšou a strednou triedou.

Za zmienku určite stojí aj konektivita zariadenia, ktorá ponúka absolútne všetko čo je v dnešnej dobe na úplnej špičke. Nechýba Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 ac, NFC a infračervený port. Samozrejme, že všetky tieto vychytávky by sa nedali používať so slabou batériou. Preto LG do svojej G3 umiestnilo batériu s kapacitou 3000 mAh. Smartfón ďalej ponúka možnosť bezdrôtového nabíjania, no kvôli tejto vychytávke si budete musieť vymeniť zadný kryt za ktryt, ktorý toto dobíjanie umožnuje.

Ďaľšou vychytávkou je fotoaparát, ktorý ponúka rozlíšenie 13 Mpx a je schpný zachytávať video v 4K kvalite. Samozrejme, že 13 Mpx už nie je žiadna novinka no treba pripomenúť, že G3 ponúka laserové zaostrovanie a veĺmi prepracovanú optickú stabilizáciu obrazu. Predná kamera ponúka síce len 2 Mpx no podľa výrobcu je primárne určená práve pre tvorbu selfies, pretože disponuje väčším množstvom šošoviek.

2077967_lg-g3
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Operačným systémom celého zariadenia je Android vo verzii 4.4.2 spolu s grafickou nadstavbou Optimus UI, ktorá po novom ponúka vynovené rozhranie s flat dizajnom. V tomto Androide nájeme aj digitálny asistent, ktorý ponúka podobné funkcie ako Google Now a nesie názov LG Smart Notice. Zmeny sme sa mohli dočkať aj pri klávesnici, ktorej veľkosť môžeme upravovať podľa potreby kedykoľvek chceme.

Zariadenie spočiatku klamalo telom. Vyzeralo to totiž tak, že LG použilo pri G3 kvalitné materiály ako je hliník a oceľ. No pri bližšom pohľade prídeme na to, že je to dokonale spracovaný polykarbonát, ktorý má povrchovú úpravu verne kopírujúcu hliník. Rozmery tohto zariadenia sú 146,3 x 74,6 x 8,9 mm a v’daka polykarbonátu sa jeho hmotnosť zastavila na čisla 150 gramov, čo je dá sa povedať pri jeho proporciách slučná hodnota.

2077966_lg-g3
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Z pohľadu dizajnu sa na ovládacích prvkoch nezmenilo nič. Stále sú umiestnené veľmi zaujímavo na zadnej strane pod fotoaparátom. Do pozornosti prípadnému budúcemu zákazníkovi treba dať určite reproduktor s výkonom 1W a pri Boost móde sa jeho výkon zdvihne až na 1,5W čo je na podobné zariadenie naozaj slušná hodnota. LG G3 bude na tuzemskom trhu dostupný od 1. júla/července. ceny by mali štartovať na 593€ za 16 GB verziu a 630€ za 32 GB verziu, ktorá však disponuje až 3 GB pamäte RAM.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější