Koncept iPhone G3 se vrací k časům prvního iMacu

iMacDnes už síce vieme, ako bude vyzerať iPhone 6, čo ale neznamená, že návrhári konceptov budú teraz vydávať koncepty inšpirované skutočným iPhone 6. Dizajnér Mike Donovan pre zmenu použil štipku fantázie a vytvoril koncept telefónu iPhone G3, ktorého dizajn je inšpirovaný prvou generáciou iMacu z roku 1998. iPhone G3 si berie z počítaču veľkú inšpiráciu a okrem farby Bondi Blue na seba prevzal aj niečo viac z roku 1998. Telefón na koncepte totiž ponúka monochromatický displej, taký, s akým sme sa mohli stretnúť u prvého iPodu a u PDA Newton.

Koncept, ktorý môžete vidieť na fotkách ukazuje skôr to, ako by vyzerali prvé telefóny iPhone, keby Apple vyvinul svoje prístroje už v čase prvých iPodov. Telefóny by vyzerali úplne inak, než súčasné modely a aj keď by sa na nich mohol nachádzať vtedy revolučný fotoaparát, telefón by bol oveľa hrubší než súčasné modely a reproduktory by boli na prednej strane, po bokoch veľkého tlačidla Home Button. Samozrejme by sme mohli počítať aj s nápismi v starom známom písme Garamond, aké Apple používal v čase vydania OS X. Koncept je skutočne odlišný oproti všetkým dnešným, keďže neukazuje budúcnosť ale minulosť, ktorá sa nikdy nestala realitou.

Zpátky do minulosti: Bondi Blue 98

iphone g3

iphone g3

iphone g3

iphone g3

iphone g3

*Zdroj: TUAW

|
5
Leitz

Diskuze

  Ale prosimvas, jako by jste nesledovali vsechny koncepty, obaly a dalsi uniky. Vsichni uz priblizne vime jak bude vypadat, zadny prekvapeni se konat nebude panove. Pan Miko toto napsat s klidem muze.

  Reagovat

  Ten reproduktor na stranách je zajímavý nápad, protože místo je tam volné a lepší než na straně kde to často rukou zakryjeme. Ale designově by to samozdřejmě nešlo no..:D

  Reagovat

  prof.Xavier: Myslím si, že keď sa na internete každý druhý deň objaví fotografia toho istého produktu v iných farbách a vždy od iných zdrojov, tak na tom asi niečo bude. Mimochodom táto istá téma sa riešila už pri iPhone 4 a iPhone 5, kde hromada ľudí (nielen na LsA) vravela, že sa jedná o fake. To isté pri plastovom iPhone. A všetci veľmi dobre vieme, aký bol výsledok – iPhone 4 bol skutočne hranatý, iPhone 5 bol skutočne hliníkový a plastový iPhone 5c skutočne existuje.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz