Zavřít reklamu

Množstvo tvrdení nám tento rok odhaľuje, že Apple prinesie väčší iPhone 6 s 4.7-palcovým displejom a po jeho boku iPhone s 5.5-palcovým displejom. Ani jedno zariadenie nebolo zatiaľ predstavené, no na čínskej sieti Weibo.com sa práve mohol objaviť prvý vizuálny dôkaz toho, že sa tak skutočne stane. Na sociálnej sieti sa totiž objavil prvý screenshot operačného systému iOS 8, ktorý je prispôsobený pre väčší displej a na jednu stranu sa zmestí až 35 aplikácií. Vzhľadom k veľkosti displeja na iPhone 6 sa tu totiž bude nachádzať 5 ikon v 7 riadkoch.

Zaujímavosťou na snímku je to, že má rozlíšenie 1600 × 966 pixelov, čo znamená úplne nové rozlíšenie s hustotou 398 ppi, čo je viac, než u súčasných modelov telefónu iPhone. Nie je však vylúčené ani to, že snímok pochádza z 5.5-palcového modelu, keďže v takom prípade by hustota displeja predstavovala 340 ppi, čo je ešte stále viac, než Apple považuje za „Retina“ kvalitu. Súčasné Retina displeje totiž majú hustotu 326 ppi na iPhone a iPade mini druhej generácie.

Zaujímavosťou sú však aj niektoré ikony. Po boku klasických ikon systému iOS 7 si môžeme všimnúť aktualizovanú ikonu pre Safari, ktorá je teraz prevažne modrá, presne tak ako v starších verziách systému iOS. K ostatným novinkám však patria oficiálne ikony aplikácií iTunes Radio, CarPlay a Healthbook, ako aj zvláštna ikonka pre úplne novú aplikáciu Watch Utility. Ak je screenshot pravý, potom ikona Watch Utility predstavuje priamy dôkaz toho, že Apple plánuje skutočne predstaviť hodinky iWatch. Ikona síce neladí so systémom iOS 7, na druhú stranu je treba brať do úvahy, že Apple počas vývoja softvéru testuje niekoľko desiatok rôznych ikon, než zvolí tú pravú.

Čo zrejme zaujíma každého, je pravosť fotografie. Ako môžete vidieť nižšie, okrem nových ikon je tu vidieť aj niečo, čo môže potvrdzovať alebo vyvracať pravosť fotografie. Hneď na úvod je to čas. Na screenshote sa nachádza čas 9:41 AM, teda čas, ktorý Apple uvádza na všetkých propagačných snímkoch a aj v samotných prezentáciách, ktoré súvisia s iPhone alebo systémom iOS. Písmo je však tenšie, než v iOS 7 a korešponduje s fontom, ktroý sa nachádza pod jednotlivými ikonami. Tenký font môžeme vidieť aj pri ukazovateľovi batérie. Nakoniec posledná vec je absencia mena operátora vľavo hore. Taktiež sa jedná o prvok, ktorý môžeme poznať z prezentácií a propagačných snímkov. Nie je vylúčené ani to, že softvér beží na vývojárskom emulátore.

ios-8-screenshot-iphone-6-full
ios_hero
*Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.