Zavřít reklamu

Mac Pro je dnes jedným z dvoch počítačov spoločnosti Apple, ktorý je možné upgradovať, a zároveň je to Mac, ktorý ponúka najviac možností upgradu. Okrem pamätí RAM je totiž možné upgradovať úložisko a dokonca aj procesor, ktorý je možné nahradiť niektorým z vybraných modelov. No najnovšie sa stretávame s riešením pre ľudí, ktorým pri používaní Mac Pro nestačí ani len 64 GB RAM.

Spoločnosť Transcend totiž oznámila, že bude predávať sady 16 a 32 GB pamäťových modulov, vďaka ktorým je možné štandardnú pamäť Macu Pro navýšiť na 96 alebo 128 GB RAM. Pri najvyššej konfigurácii je ale treba počítať s kompromismi. Spoločnosť tvrdí, že jej 32GB pamäťové moduly pracujú na frekvencii 1333 MHz, vďaka čomu sú pomalšie oproti 16GB modulom. Tie majú rovnakú frekvenciu ako moduly od Apple a OWC, čiže 1866 MHz.

Pamäte sú kompatibilné výhradne s novým Mac Pro 2013, ktorý spoločnosť expeduje až v apríli/dubnu 2014. Záhadou však ostáva, prečo Transcend vo svojej tlačovej správe spomína len kompatibilitu s 6-, 8- a 12-jadrovou konfiguráciou, no nikde nezmieňuje vstupný model so 4-jadrovým procesorom. Dôvod, prečo sa spoločnosť nezmieňuje o 4-jadrovej konfigurácii, teda ostáva záhadou. Ceny nových pamätí zatiaľ nie sú známe, no mali by sa začať predávať už v dohľadnej dobe. Na pamäte od Transcend platí celoživotná záruka.

mac-pro-11

Související články

Dnes nejčtenější

.