Zavřít reklamu

Lákalo vás někdy přivést si z dovolené nebo výlety do zahraničí nový iPhone? Jistě jste se již setkali s nabídkou koupě cenově výhodných telefonů společnosti Apple, které však nepocházejí přímo od našich prodejců. Při koupi takového telefonu je důležité pamatovat, že může být zablokován a není možné jej začít používat hned po rozbalení krabičky. Operátoři často telefony blokují pro vlastní sítě, aby znesnadnili případný prodej telefonů koupených k paušálu.

Nic však není neřešitelné a telefony je možné snadno odblokovat. Telefon se odblokuje přímo v databázi společnosti Apple oficiální metodou. Odblokování probíhá na základě čísla IMEI, které je unikátní pro každý jeden vyrobený telefon. Telefon můžete odblokovat z pohodlí svého domova přímo přes internet. Více o tom jak lze odblokovat mobilní telefony iPhone nám již prozradí zástupce společnosti FlyUnlock.com, která se na odblokování iPhonů specializuje.

FlyUnlock.com je českou firmou nabízející odblokování. Není tedy problém komunikovat s nimi v českém jazyce, celý web lze přepnout do češtiny a na České Koruny. Rádi Vám vystaví fakturu, pokud je třeba a uhradit lze všemi moderními a rychlými způsoby jako PayPal, Moneybookers či okamžitý bankovní převod pomocí brány PaySERA. Pokud nespěcháte, můžete použít klasický bankovní převod (tuzemská platba v Kč). Pro zahraniční klienty (např. Slovensko) je k dispozici bankovní převod SEPA, tedy v EURech.

K odblokování je potřeba znát původního operátora iPhonu. Tedy operátora, u kterého byl daný iPhone zakoupen. Pokud tuto informaci nevíte, pak je tu k dispozici sada nástrojů (checkerů) k zjištění původního operátora a několika dalších informací. Cena za jedno takové zjištění závisí na počtu, a pokud nebudete využívat systém tzv. FlyPointů (vhodný pro servisy atp.), pak jedno zjištění vyjde na cca 10-20 Kč. Dokonce je nabízena i služba zjištění ZDARMA, ale musíte sdílet stránku a přiložit screenshot, že jste tak učinili. Celý výčet možností kontroly IMEI a zjištění operátora najdete v sekci IMEI Checker. Na stránkách FlyUnlock.com lze najít odblokování pro téměř každého operátora a pokud ne, je tu možnost zažádat o pomoc.

Je zbytečné se rozepisovat o jednotlivých službách. Délku trvání odblokování a další informace ke každé službě zvlášť lze nalézt v popisu dané služby. Za zmínku stojí speciální služba pro odblokování iPhonů z jakékoliv sítě. Tato služba nabízí odblokování několika konkrétních modelů (momentálně iPhone 4 8GB, iPhone 4S 16GB a iPhone 5 16GB) bez ohledu na operátora a na historii iPhonu. Cena je vysoká, ale někdy se jedná o jedinou možnost (továrního) odblokování iPhonu.

logo

Související články

Dnes nejčtenější

.