Zavřít reklamu

Apple prodává vázané a odblokované telefony. Takzvané vázané nebo blokované telefony jsou vázané smlouvou k určitému operátorovi. Telefony jsou levnější, v případě iPhone 5 například už od 199$ v USA, ovšem s tím že je nutné být dva roky zákazníkem daného operátora a plnit minimální měsíční paušál. Blokované telefony jsou právě ty telefony, které můžete často potkat v zahraničních nebo i domácích aukcích za skvělé ceny. Nevýhodou je fakt, že u takového telefonu musíte používat zahraničního operátora, na kterého je telefon blokovaný.

Je tak možné že na ebay.com narazíte na iPhone 4S za 200-250€, ovšem s tím že se jedná o blokovaný telefon který je možné používat pouze se sim kartou daného operátora. Pokud tedy třeba na německém ebay narazíte na skutečně výhodnou nabídku iPhone, zjistíte že si s ním v ČR/SR příliš nezatelefonujete. Naštěstí existuje řešení, zcela legální řešení které nabízí T-Mobile.de, tedy Německá odnož mezinárodního operátora T-Mobile. Operátor nabízí možnost odblokování mobilního telefonu v závislosti na tom, zda je telefon starší než dva roky nebo je mladší než dva roky.

Pokud si koupíte blokovaný telefon který byl prodaný před více než dvěma lety, máte vyhráno. Zcela zdarma totiž můžete přímo na stránkách Německého T-Mobile požádat o odblokování zadání IMEI čísla, které T-Mobile nechá přímo u Apple vymazat z databáze blokovaných telefonů a telefon začne do 72 hodin fungovat s jakoukoli SIM kartou. Právě 72 hodin, tedy tři dny jsou doba během kterých Apple zpracuje a vyřídí žádost operátora. Nevadí že telefon který vlastníte je blokovaný na jiného operátora než na Německý T-Mobile. Prostřednictvím stránek T-Mobile.de můžete požádat o odblokování jakéhokoli iPhone. Bez problémů tedy můžete nechat odblokovat například telefon z USA. Pokud je telefon starší než dva roky, je tato služba zcela zdarma a stačí postupovat podle návodu níže.

SIM_LOCK

V momentě kdy máte telefon novější než dva roky, tedy datum prodeje není starší než dva roky, je telefon stále ještě vázán na daného operátora. Odblokování takového iPhone je tedy nutné zaplatit celkem sympatickou částkou 99€. Není tedy potřeba platit serverům kteří toto řešení nabízí přemrštěné částky. Vše lze udělat oficiálně, celkem levně a hlavně bezpečně přímo přes webové stránky T-mobile.de. Postup v je stejný jako v případě telefonu staršího než dva roky a taktéž si na odblokovaní počkáte 72 hodin. Rozdíl je pouze v tom, že vás operátor požádá o zaplacení částky 99€ kterou můžete uhradit pomocí platební karty. Po 72 hodinách je telefon odblokovaný a připraven k použití s jakoukoli SIM kartou.

  1. Navštivte stránku t-mobile.de/sim-lock
  2. Zvolte možnost Jetzt entsperren.
  3. Zadejte své IMEI nummer, tedy číslo IMEI (jak zjistit IMEI).
  4. Vyberte typ telefonu který chcete odblokovat.
  5. Zadejte své telefonní číslo, objeví se chyba, ovšem nic se neděje a můžete pokračovat dál.
  6. Dozvíte se že vaše čislo je nepřesné, ale údaje jsou předány Applu, který přístroj odemkne.
  7. Za 72 hodin je telefon odblokován.
  8. Připojte telefon k iTunes.
  9. Proveďte Restore.
  10. Hotovo!
iphone_unlock

Veškeré informace včetně těch že je možné nechat odblokovat nejen telefony vázané na T-Mobile a vše funguje tkaé pro ČR/SR, jsme si ověřili přímo na podpoře společnosti T-Mobile.de. Komunikaci našeho čtenáře Jiřího Kožušníka který nás o všem informoval naleznete ve screenshotech níže. Jirkovi samozřejmě děkujeme!

t-mobile
mobile_iphone_unlock

Související články

Dnes nejčtenější

.