Zavřít reklamu

Server TechCrunch pronikl do fascinujícího světa podvodníků v iTunes App store, kteří dokáží díky hře vtvořené na základě šablony za 10$, vydělávat až 10 000 dolarů denně. Dokument zveřejnění TechCrunch tvrdí, že vývojář hry Red bouncing Balls Spikes tuto hru vytvořil na základě šablony, která je dostupná za pouhých deset doarů. Hra byla v iTunes App store již několik měsíců jako zdarma dostupná hra, kterou si mohl každý stáhnout, přesto však byla na velice průměrných místech v žebříčku nejstahovanějších aplikací.

Najednou však přišel vývojář s přezdívkou Mateen Pekan a začal nabízet tu stejnou hru za 0,89€, tedy za 0,99$ na americkém iTunes App Store. Mateen Pekan je navíc člověk, který je známý tím, že ukradl několik zdrojových kódů na různých fórech, ze kterých byl následně vyhozen. Odhaduje se navíc, že Mateen Pekan není pravé jméno tohoto vývojáře, ale pouze přezdívka. Ať tak či onak, Mateen zkrátka vzal šablonu, na jejímž základě byla vydána původní hra RED Bouncing Balls Spikes a vydal tu stejnou hru s tím stejným názvem. Jak je možné, že to Apple toleroval není prozatím jasné, ovšem hra se dostala do iTunes App Store a následně začala skutečně zajímavá věc.

Zatím co původní, zdarma dostupná verze (mimochodem zcela totožná s novou verzí) se v iTunes App store ani po letech příliš neprosadila, nová verze se za 0,99$ stala hitem amerického iTunes App store. Ptáte se jak je to možné? TechCrunch tvrdí, že Mateen použil síť 20 000 falešných Apple ID, pomocí kterých koupil svoji vlastní aplikaci a dostal ji na vrchol žebříčku. Z 20 000$ se mu zpět na účet připsalo pouze 14 000$, protože 30% si vzal samozřejmě Apple. To však Mateenovi vůbec nevadí, protože díky tomu, že se aplikace dostala na tokovou pozici, začala se automaticky stahovat a tisíce lidí si aplikaci koupili. Mateen se následně pochlubil tím, že aplikace vydělává 10 000$ denně.

mateen

*Zdroj: techcrunch.com

Související články

Dnes nejčtenější

.