Zavřít reklamu

androidApple není zrovna největší fanoušek Androidu a dává to jasně najevo i vývojářům, kteří se rozhodnou přinést aplikaci do iTunes App Store. Naposledy to jasně pocítili vývojáři, jejichž aplikace byla zamítnuta pouze z toho důvodu, že na jednom z obrázků pro iTunes App Store obsahovala slovo Android. Když se podíváte na fotografii níže, jen velmi obtížně byste bez šipky, která upozorňuje na toto slovo název Android hledali. Bohužel Apple jej našel a tím veškerá legrace skončila. Vývojářům odmítl aplikaci schválit z toho důvodu, že propaguje cizí platformu do doby, než tento obrázek neodstraní.

Vývojáři ze studia Robocat předložili ke schválení aktualizaci aplikace Prolomit 1.3 a přidali k ní také nové obrázky do propagace v iTunes App Store. Aplikace byla zamítnuta a v emailu do společnosti Apple se dozvěděli, že Apple zdůvodnil zamítnutí porušením licenčních pokynů 3.1, ve kterých se píše, že aplikace nebo metadata, která zmiňují jméno jakékoli jiné mobilní platformy budou okamžitě zamítnuty.

Vývojáři uvedli následující:“ Chápeme pokyny Applu, ale v tomto konkrétním případě je neschválení aplikace obzvláště hloupé protože naše aplikace je čtečka zpráv a slovo Android nemá co dělat se samotnou aplikací ale se zprávou, kterou zobrazuje.“ Vývojáři pak dále poukazují na to, že stejný obrázek měli v některých zemích již od první verze aplikace a vše bylo v pořádku, až nyní začala situace Applu vadit. Jedno je jasné, vývojáři porušili podmínky Applu a řešit jak moc, je zřejmě bezpředmětné.

 

Breaking-Android-640x697

*Zdroj: cultofmac.com

Dnes nejčtenější

.