Zavřít reklamu

Kórejský server The Korea Herald priniesol zaujímavú informáciu týkajúcu sa dvoch najočakávanejších zariadení v tomto roku. Podľa jeho zdrojov by mal Samsung Galaxy S5 ponúknuť displej bez hrán, v ktorom by bol zároveň zabudovaný snímač odtlačkov prstov. Zaujímavé však je, že podľa tých istých zdrojov pripravuje rovnaký produkt aj spoločnosť Apple. Špekuluje sa preto, že tento displej bude patriť väčšiemu modelu iPhone, ktorý by mal Apple údajne pripravovať.

Tvrdenie je ale celkom v rozpore s tým, čomu nasvedčovali posledné úniky. Apple zrejme pripravuje iPhone s väčším displejom, ale snímač odtlačkov prstov by sa mal naďalej nachádzať v tlačítku Home Button. Ako dnes uviedol server DigiTimes, spoločnosť TSMC by mala vyrábať snímače Touch ID rovnakým spôsobom, akým ho vyrába pre iPhone 5s. Nie je preto vylúčené, že sa bude jednať skôr o záležitosť phabletu s 5.5- alebo 5.7-palcovým displejom, ktorý by mal konkurovať Galaxy Note 3 alebo Galaxy Note 4.

Tvrdenie vraví aj o tom, že Samsung vyvíjal prototyp Galaxy S5 s displejom bez okrajov, lenže nový únik tomu odporuje. Sonny Dickson dnes na svojom blogu zverejnil render telefónu z uniknutého dokumentu, ktorý nasvedčuje tomu, že displej bude mať menšie hrany. The Korea Herald ale tvrdí, že sa snímač bude nachádzať na spodku displeja, respektíve v ľavom a pravom dolnom rohu. Technológia celoplošného skenovania zatiaľ nie je pripravená a podľa zdroja by mala byť pripravená až v druhej polovici tohto roku.

iPhone-6-01-cd
*Zdroj: The Korea Herald

 

Související články

Dnes nejčtenější

.