Zavřít reklamu

Zahraničný server The Economic Times priniesol tvrdenie, že Apple poruší svoju zavedenú politiku a znovu začne vyrábať iPhone 4 ako najlacnejší dostupný model na trhu. Spoločnosť Foxconn totiž prijala objednávky na výrobu iPhone 4, pričom všetky vyrobené kusy poputujú do Indie, Indonézie a Brazílie. Práve v týchto krajinách Apple nemá veľmi veľký podiel na trhu a zahájenie predaja iPhone 4 je spôsob, ako sa tu zviditeľniť.

Tvrdeniu nasvedčuje aj to, že Apple pred niekoľkými týždňami začal znovu predávať 8GB iPhone 4 v Indii. V tej dobe ale nebolo známe, odkiaľ tieto telefóny pochádzajú a skôr sa predpokladalo, že Apple tu jednoducho dopredáva kusy, ktoré nedokázal predať v minulosti. V Indii sa tento telefón predáva za 22 900 rupií, teda za 270€. Podľa Applu by mal tento telefón konkurovať prístrojom typu Samsung Galaxy Grand alebo Galaxy S4 mini. V súčasnosti sa iPhone 4 predáva len v Indii a Číne. V Číne sa ale telefón predáva za 2588 juan, čo predstavuje zhruba 320€.

Znovuzahájenie výroby iPhone 4 je skutočne neobvyklý krok zo strany Applu. Apple by totiž prvýkrát vo svojej histórii obnovil výrobu produktu, ktorý oficiálne prestal predávať a čoskoro naň prestane poskytovať softvérové aktualizácie.

iphone_4
*Zdroj: The Economic Times

Související články

Dnes nejčtenější

.