Zavřít reklamu

Chromebooky sú malé notebooky, ktoré bežia na operačnom systéme Google ChromeOS, ktorý predstavuje akúsi cloudovú alternatívu k Windows. Na trhu je hneď niekoľko týchto notebookov. Síce sa nepredávajú v enormných množstvách, no u výrobcov sa tešia čoraz väčšej obľube. Práve preto sa Asus rozhodol, že predstaví zariadenie s ChromeOS trošku inak. A preto predstavil miniatúrny PC s týmto operačným systémom.

Asus predstavil Chromeboxy, čo sú miniatúrne počítače, ktoré vyzerajú ako čierna krabička a majú rozmery 12,4 x 12,4 x 4,2 cm. Tieto zariadenia budú v sebe ukrývať pomerne slušnú výbavu, a to konkrétne procesory Intel Haswell. Asus uvádza procesory Celeron 2955U, i3-4010 alebo Core i7-4600U s TDP do 15 W, čo znamená možnosť použitia pasívneho chladenia. Informácie o RAM hovoria o dvoch hodnotách a síce 2GB a 4GB, ktoré budú doplnené 16GB internej pamäte na ukladanie dát, ktorá bude doplnená ešte o 100GB cloudové úložisko.

O konektivitu sa má postarať gigabitový port Ethernet, štyri porty USB 3.0, HDMI výstup, DisplayPort či kombinovaný zvukový konektor ako aj čítačka SD kariet. Bezdrôtovú konektivitu má zabezpečovať dvojpásmový WiFi adaptér či Bluetooth 4.0. Zaujímavá by mala byť aj cena zariadenia, ktorá by podľa serveru Fudzilla.com mala štartovať na 132€.

asus-chromebox_03
ASUS_Chromebox_03-600x299

Související články

Dnes nejčtenější

.