Zavřít reklamu

Špekulácie o väčšom iPhone očakáva aj ďalší analytik z Wall Street. Timothy Arcuri zo spoločnosti Cowen and Company zverejnil svoje očakávania pre investorov a v správe mimo iného uviedol aj to, že Apple už dokončil dizajn a špecifikácie novej generácie iPhone. S odvolaním na dodávateľské zdroje uvádza, že vlajková loď Applu na rok 2014 by mala ponúknuť 4.8-palcový displej a nový WiFi modul s podporou 802.11ac. Po dvoch rokoch sa tak opäť stretneme so zväčšením displeja, čím bude Apple nasledovať trend, aký udali ostatní výrobcovia.

Tvrdenia o väčšej uhlopriečke telefónu iPhone sa šíria dlhú dobu a potvrdil ju aj jeden z najvýznamnejších analytikov zaoberajúcich sa spoločnosťou Apple, Ming-Chi Kuo. Ten už v septembri/září minulého roku prehlásil, že Apple skutočne predstaví väčší iPhone, no uhlopriečka displeja nepresiahne 5 palcov, aby sa neporušil „princíp jednorukého používania“, aký Apple propaguje. Uhlopriečka telefónu sa preto mala ustáliť na 4.8 palcoch, zatiaľ čo posledné tvrdenia vraveli o 4.7 palcoch.

Analytik zároveň očakáva, že iPhone 5s bol len predprípravou na to, čo nás v tomto roku čaká. 64-bitový procesor, Touch ID, iBeacon a Passbook sú funkcie, na ktoré by mal Apple v tomto roku klásť veľký dôraz a mal by významne rozšíriť ich funkcionalitu. Touch ID, iBeacon a Passbook by sa mali v roku 2014 dočkať užšieho prepojenia, čoho výsledkom by bola možnosť vykonávať mobilné platby. Zároveň môžeme očakávať aj dôležité softvérové inovácie, ktoré analytik bližšie neuviedol. Viac sa preto dozvieme až na WWDC 2014. Apple by mal taktiež na konci roku predstaviť nový, 13-palcový iPad, ktorý by zaplnil medzeru medzi tabletmi a notebookmi.

iPhone-6
*Zdroj: AppleInsider

Související články

Dnes nejčtenější

.