Zavřít reklamu

Magazín 9to5mac.com se zaměřil na internetové profily odborníků v oblasti hardwarových senzorů a zjistil, že někteří z nich se stali v posledních měsících součástí týmu společnosti Apple. Podle informací ze sociální sítě LinkedIn, se jedním z nich stala například Nancy Dougherty, která dříve pracovala jako hardwarový vývojář ve společnosti Sano Inteligence, která se zaměřuje na vývoj biosenzorů. Nejedná se však o biosenzory v podobě, v jaké je známe v současné době, ale o sofistikované senzory, které dokáží zjistit osobní zdravotní stav podle rozborů potu a dalších vlastností, jenž snímají přímo z kůže uživatele.

Dalším členem týmu společnosti Apple se stal Ravi Narasimhan, jenž do Applu zavítal ze společnosti Vital Connect, která se zabývá vývojem technologií a algoritmů, jenž dokáží monitorovat zdravotní stav pomocí fyziologických změn na povrchu kůže pacienta, jako jsou například změny poměrů v látkách, které kůže vylučuje. Tyto zařízení mohou monitorovat také srdeční tep, dýchání, stavbu těla ve smyslu složení jednotlivých prvků a tak dále. Jak se zdá, Apple to myslí s hodinkami iWatch skutečně velmi vážně a svůj tým vybavil těmi nejlepšími odborníky na světě, kteří by měli přinést úžasné možnosti.

Nesmíme zapomínat, že v loňském roce se k týmu Applu připojil také Jay Blahnik, který je tvůrcem fitness programů společnosti Nike a jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších fitness trenérů na této planetě. K Applu se připojil také hlavní designér Nike+ a Nike FuelBand Ben Shaffer. V týmu který se zaměřuje na vývoj iWatch jsou tedy pouze ti nejlepší z nejlepších na této planetě v jednotlivých oblastech, které by Apple mohl pro inteligentní hodinky nebo náramek využít.

Začíná se také konečně rýsovat skutečná vize toho, co přinesou hodinky od společnosti Apple převratného a čím si získají desítky nebo stovky milionů zákazníků po celém světě. Hodinky by měly být schopné monitorovat naše zdraví a další fyziologické funkce a to přímo pomocí senzorů, které dokáží sledovat změny v potu, dechu a srdečním tepu. Díky tréningovým programům by pak mělo být jednoduše měřitelné, zda cvičíme opravdu správně a jak to našemu tělu prospívá.

iwatchS-on-wrist

*Koncept iWatch, který vytvořil Martin Hajek

Díky iWatch bychom tedy nemuseli měřit kvalitu našeho tréninku jen díky stopkám a váze, ale také díky změnám, které nastávají a lidé kromě profesionálních sportovců, je v současné době nemonitorují, protože neexistují žádné prostředky jak je monitorovat. Ve výsledku tak například po půl roce tréninku zjistíme, že se zpomalil náš srdeční tep v klidové fázi a že zotavení po výkonu do normální tepové frekvence trvá o 40% času méně, než před půl rokem, náš dech je klidnější a plíce pojmou větší množství kyslíku, díky čemuž dýcháme pravidelněji a méně. Tělo obsahuje méně tuku a vody a naopak se zlepšil poměr svalové hmoty.

Je tedy zřejmé, že Apple nám sice pomůže například přečíst si sms na displeji, nebo zjistit kolik je hodin a zda nemáme nějakou schůzku v nejbližší domě přímo na displeji hodinek. Nenabídne však nesmyslné funkce jako je focení nebo video hovor a místo toho nám umožní detailně monitorovat naše tělo a to na takové úrovni, na které to v současné době nedokáže žádný jiný produkt na trhu a dokonce na úrovni, která se blíží úrovni sportovních vyšetření profesionálních sportovců. Apple z nás zkrátka udělá lepší lidi po fyziologické stránce a pokud Jay Blahnik dokáže opět motivovat tak, jak to ukázal v Nike+, pak si můžete být jisti, že vás iWatch skutečně dostanou od televizorů do ulic města v běžeckých botách na nohou.

iwatchC-on-wrist

*Koncept iWatch, který vytvořil Martin Hajek

 

Související články

Dnes nejčtenější

.