Zavřít reklamu

V dnešnom svete nie je prakticky nič svetoborné na tom, že značka vášho telefónu vypovedá o vašej povahe. Áno, vo svete prebiehajú aj takéto diskusie a často sa môžeme stretnúť aj s tým, že sú fanúšikovia Apple posmešne označovaní ako „iOvce“ alebo že majú veľa peňazí na rozhadzovanie. S podobnými označeniami sa stretáva aj naša redakcia prakticky každý deň, ale najnovšia britská štúdia zistila, že používatelia telefónov Apple iPhone sú inteligentnejší ako užívatelia telefónov od ďalších výrobcov. Prekvapivo na poslednom mieste tabuľky sa umiestnili používatelia BlackBerry.

Stávková spoločnosť Ladbrokes spustila prieskum Test of Wits, teda inteligenčný test pre používateľov smartfónov. Hneď na úvod si musíte vybrať značku telefónu, akú používate a následne sa pred vami zjaví sedem otázok, ktoré musíte vyplniť v čo najkratšom čase. S priemerným časom 94 sekúnd sa na prvom mieste usadili používatelia telefónov iPhone od Apple. S oneskorením 5 sekúnd sa na druhom mieste nachádzajú používatelia telefónov Google Nexus. Priemerný čas dokončenia testu za 103 sekúnd predstavuje pre používateľov Samsungu tretie miesto. V pomerne tesnom závese nájdeme na štvrtom mieste HTC s časom 105 sekúnd a čas 109 sekúnd patrí používateľom smartfónov od Nokie. Posledné miesto v štatistike patrí používateľom BlackBerry, ktorým trvalo vyplnenie testu priemerne 118 sekúnd. Test je dostupný bezplatne pre každého, avšak do konečnej štatistiky sa dostanú len tí, ktorí používajú oficiálnu aplikáciu pre smartfón.

Poznáme však aj niektoré ďalšie zaujímavosti. Najrýchlejší čas dokončenia testu, 47 sekúnd, patrí istému používateľovi Samsungu a teda aj on sa postaral o to, aby sa používatelia Samsungu dostali do Top 3. Ďalší prieskum pochádza z augusta/srpna od TalkTalk Mobile, pričom tento operátor vyspovedal viac ako 2 000 majiteľov najpopulárnejších smartfónov aby zistil, či voľba smartfónu vyjadruje ich osobnosť. Vtedy došlo k zisteniu, že používatelia iPhone utrácajú veľa peňazí za oblečenie a výzor, čo sa užívateľov BlackBerry a Androidu týka v menšom rozsahu. Používatelia Androidu sú podľa všetkého mravní a veľmi šikovní v kuchyni. BlackBerry je naopak symbolom najväčšieho zárobku a dlhodobých vzťahov.

prieskum-inteligencie
*Zdroj: DailyMail.co.uk

Související články

Dnes nejčtenější

.