Zavřít reklamu

Také jste se už nemohli dočkat, až se nový Mac Pro dostane do rukou, respektive šroubováků pánů ze servisního střediska iFixit? Tak v tom případě můžete začít kromě roku 2014 slavit také detailní rozebrání nového Mac Pro, který Apple začal prodávat v samotném závěru loňského roku. Hned na úvod prozradíme, že nový Mac Pro je až neuvěřitelně jednoduše rozebratelný a opravitelný.

Mac Pro nabízí na zadní straně tlačítko se symbolem zámku, které lze přepnout do zamknuté nebo odemknuté polohy a jakmile toto tlačítko přepnete do odemknuté polohy, můžete sejmout celé horní válcové pouzdro z hliníku, které vám umožní snadný přístup ke komponentům počítače. I člověk, který se absolutně neorientuje v hardware si tak snadno dokáže vyměnit SSD disky nebo paměťové moduly, což je věc se kterou se u profesionálního počítače jakým je Mac Pro počítá a nezapomněl na to ani Apple, naopak výměnu co nejvíce usnadnil.

Mac_Pro_teardown

Apple použil dnes již standardní Torx šrouby, díky kterým je možné pokračovat v rozebírání počítače do skutečných detailů. Vyměnit je možné také samotný procesor, což jistě potěší uživatele, kteří si chtějí zakoupit základní verzi Mac Pro s tím, že upgradují až v budoucnu. Až neuvěřitelně pak zní informace o tom, že Apple dokázal do takto výkonného počítače použít napájecí zdroj 450 W. V celém počítači naleznete jen jediný ventilátor, který díky komínovému efektu chladí celý stroj a je snadné jej vyčistit. V případě kdy počítač nevystavujete žádné extrémní zátěži, dokáže větrák uchladit počítač při hlasitosti 12 dBA, což je velice služné číslo.

Mac_Pro_teardown

iFixit hodnotí opravitelnost Mac Pro jako 8 z 10 možných bodů, což je velmi dobré hodnocení. Jediné co vlastně iFixit vytknul je fakt, že není možné přidat další vnitřní paměť, ale místo je jen na jeden disk. Nelíbí se jim také kabely vedené skutečně velmi těsně některých částí, což opravy stěžuje. Je potěšující, že Apple se k profesionálnímu počítači zachoval skutečně profesionálně a tak uživatelům nabízí komfortní výměny všech důležitých komponentů. Sami jste schopni vyměnit grafickou kartu, procesor, paměti RAM a disk. To znamená, že lze počítač v podstatě naprosto celý obnovit a vylepšit s tím, že zůstává pouze základní deska a zdroj.

Mac_Pro_teardown

Související články

Dnes nejčtenější

.