Zavřít reklamu

Spekulovat nad designem iPhone 6 jen pár dní poté co se v ČR/SR začal oficiálně prodávat iPhone 5s je poněkud předběžné. Následující koncept nás však nezajímá ani tak kvůli designu, který přináší, ale především kvůli poměrně zajímavé funkci, kterou disponují boční strany telefonu.

Boční strany telefonu totiž nabízí vlastní displej, který mohou vývojáři nebo přímo Apple přizpůsobit svým potřebám. To znamená, že například při běžné práci v iOS máte možnost na boční straně telefonu zapnout/vypnout Wi-Fi, Bluetooth, GPS nebo zvuk, stejně tak jako nastavit další možnosti. Pokud však použijete například fotoaparát, automaticky máte možnost díky boční straně telefonu zoomovat. Jakmile spustíte iPod, promění se boční strana v přehrávací menu, kde jsou možnosti týkající se přehrávání hudby.

Vývojáři pak mají možnost konfigurovat boční strany pomocí API a přidat na ně například další virtuální tlačítka nebo je použít pro zobrazení dodatečných informací. Koncept je to určitě zajímavý a zbývá jen dořešit, aby nebylo možné tlačítka použít omylem při běžné práci s telefonem. Design vytvořil a na službu deviantart.com nahrál uživatel CTFo, na jehož portfólio se můžete podívat přímo zde.

iphone_vi__camera_pt_2_by_ctf0-d6p568j
iphone_vi__camera_pt_1_by_ctf0-d6p55lz
iphone_vi__player_by_ctf0-d6ptwjj

*Zdroj: deviantart.com

Související články

Dnes nejčtenější

.