Zavřít reklamu

Plány Applu týkajúce sa nového sídla Campus 2 sa môžu opäť posunúť vpred. Správna rada mesta Cupertino v utorok jednohlasne odsúhlasila plány spoločnosti Apple na zahájenie výstavby svojho nového sídla, na ktoré sa spoločnosť rozhodla upozorniť tamojších obyvateľov deň pred hlasovaním. Nové sídlo by malo zabezpečiť viac ako 13 000 nových pracovných miest a ako tvrdí samotná spoločnosť, malo by sa jednať o 100-percentne ekologickú stavbu. O elektrickú energiu by sa mali v jej prípade postarať solárne panely.

K schváleniu plánov spoločnosti Apple došlo po viac ako šesťhodinovom rokovaní, na ktorom členovia vyjadrili svoju podporu, ale aj svoje obavy. Napriek tomu ale účastníci privítali toto schválenie výrazným potleskom, ale ani to nemusí znamenať definitívnu výhru. Pokiaľ chcú ľudia vyjadriť hromadnú námietku voči plánom Applu, môžu tak učiniť behom najbližších desiatich dní, v opačnom prípade rozhodnutie nadobudne platnosť a spoločnosť môže začať búrať objekty bývalého sídla HP. Spolu s búraním tohto sídla by mala spoločnosť vypíliť časť stromov a postaviť zvukovú bariéru. Spoločnosť sa však môže do budovania svojho nového sídla pustiť plnohodnotne až po tom, ako dôjde k druhému verejnému čítaniu dohody medzi Applom a správnou radou Cupertina. Druhé čítanie by sa malo konať 19. novembra a rozhodnutie by malo nadobudnúť plnú platnosť v nasledujúci deň.

Spoločnosť by mala do roku 2016 zrealizovať prvú fázu svojho projektu. Tá zahŕňa hlavnú kruhovú budovu, podzemné parkovisko s kapacitou takmer 2 400 vozidiel, fitnes centrum s rozlohou 9 290 metrov štvorcových a prednáškovú miestnosť s rozlohou 11 148 metrov štvorcových. Objekt by mal poskytnúť takmer 6 000 parkovacích miest. V ďalšej fáze by sa mala spoločnosť zamerať na komplex kancelárií, výskumných centier, zariadení na výrobu energie a parkovísk s celkovou rozlohou 55 742 metrov štvorcových. Úspešný výsledok samozrejme nenechal chladného Tima Cooka a ten sa tak o pozitívnu správu podelil s fanúšikmi cez svoj Twitter.

*Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější