Zavřít reklamu

Apple v letošním roce již vedle klasického metrového kabelu představil také kratší, půl metrový kabel. Nyní současně s přidání nového iPhone 5S docku, který se na apple.cz prodává za 719Kč, přidal také dvojmetrový kabel s Lightning konektorem pro nabíjení iPhone, iPadu nebo iPodu. Jak sám Apple říká, tímto dvoumetrovým USB 2.0 kabelem připojíte iPhone, iPad nebo iPod s konektorem Lightning k USB portu počítače pro synchronizaci a nabíjení nebo k USB napájecímu adaptéru Apple pro praktické nabíjení ze zásuvky.

Nebyl by to však Apple, kdyby nám opět nedokázal vyloudit pousmání na rtech, i když tentokrát spíš takové to pousmání u kterého mírně zakroutíte hlavou. Zatím co když společnost začala nabízet nový kabel s délkou 0,5m, zachovala stejnou cenu jako u 1m původního kabelu a tak pokud se rozhodnete koupit 0,5m nebo 1m kabel, vždy zaplatíte stejnou cenu, která jen na apple.cz 469Kč.

Naivní začátečníci ve světě Applu by si tedy mohli logicky odvodit, že pokud stojí půl metrový kabel stejně jako metrový, bude tomu tak i u dvou metrového kabelu. Jenže ti co znají Apple nějaký ten pátek již jistě tuší, že cena dvou metrového kabelu bude přece jen o něco vyšší. Zaplatíme za něj rovnou 719Kč. Pokud se tedy něco zmenšuje, můžeme počítat s tím, že zaplatíme u Apple stejnou cenu jako za původní verzi. Pokud se však prodlužuje, cena významně stoupne.

 

MD819

Související články

Dnes nejčtenější

.