Zavřít reklamu

Pri pohľade na všetky tie správy, ktoré sa za posledných 12 mesiacov objavili na internete, by človek očakával, že Apple uvedie špeciálny lacný iPhone 5C určený priamo pre Čínu a pre jej dve miliardy obyvateľov. Teraz, po ohlásení nových modelov iPhone, sa ale ukazuje, že politika Apple v Číne je zložitejšia, ako by ľudia čakali. Miesto toho, aby Apple predstavil nový lacný iPhone, predstavil plastový iPhone 5C za 599 euro a popri ňom predstavil lacné riešenie pre používateľov a fanúšikov z Číny.

Zatiaľ čo v prakticky celom svete Apple vypustil zo svojej ponuky iPhone 4 a iPhone 5, a na jeho miesto dosadil iPhone 5C, v Číne urobil výnimku a vo svojej ponuke naďalej ponechal telefón iPhone 4 ako najlacnejšie riešenie, čím tento telefón spravil skutočne dostupný pre každého. Spolu s iPhone 4S sa pritom jedná o dva najlacnejšie modely iPhone, a spolu s iPhone 4S sa jedná o prístroje s najmenšou kapacitou. Oba telefóny totiž disponujú 8GB vstavanou pamäťou a sú dostupné v dvoch variantoch – v bielom a čiernom. A aké sú teda ceny?

Zatiaľ čo za 8GB iPhone 4S by ste zaplatili 3288 juan (403€), za 8GB model iPhone 4 v Číne zaplatíte len 2588 juan, teda 317 euro. Apple tak skutočne dodržal všetko, čo od neho analytici a svet očakával – že predstaví plastový farebný iPhone, a že vstúpi na Čínsky trh s veľmi lacným zariadením. Bohužiaľ, mnohí z nás zrejme očakávali, že Apple tento krok učiní o niečo inakším spôsobom.

iphone4-cina

Související články

Dnes nejčtenější

.