Zavřít reklamu

Jednou zo správ, ktorá sa v minulých dňoch objavila na internete, bola správa analytika známeho analytika spoločnosti KGI Securities, Ming-Chi Kua. Ten totiž vo svojej správe uviedol, že Apple zrejme posunie dátum vydania pripravovaného iPhone 5S, lacnejšieho iPhone a iPadu mini druhej generácie na neskorší termín, za čo podľa neho môžu najmä problémy s dodávaním komponentov pre tieto zariadenia, medzi ktorými je kľúčovým prvkom aj povestný snímač odtlačkov prstov, ktorý by sa mal v budúcej generácii telefónu iPhone objaviť.

Aj keď toto tvrdenie bolo považované za bežné hlásenie, agentúra Reuters v priebehu dňa zverejnila novú správu, podľa ktorej majú údajne dodávatelia komponentov pre spoločnosť Apple problémy s výrobou súčiastok, ktoré sa v budúcich zariadeniach objavia. Vďaka tomu je možné, že Apple svoje telefóny, ako aj iPad mini s Retina displejom, predstaví v treťom či štvrtom štvrťroku, ako tomu bolo už v priebehu minulého roku.

iPhone-5S-colors-teaser-001

„Zdroje u dodávateľov v Japonsku a Taiwane, sídle mnohých dodávateľov pre Apple, prehlásili, že spočiatku očakávali zahájenie masovej výroby ďalšieho iPhonu v júni. Dátum sa však môže posunúť ďalej. Telefón, ktorý je označovaný ako iPhone 5S, by mal obsahovať nové funkcie, vrátane senzoru odtlačkov prstov. Zdroj z dodávateľského reťazca v Taiwane povedal, že Apple sa snaží hľadať náter, ktorý by nerušil funkčnosť senzoru snímačov prstov, čo môže spôsobiť oneskorenie výroby,“ tvrdí vo svojej správe Reuters.

Istý zdroj z Japonska tvrdí, že malovýroba displejov pre lacnejší iPhone by mala započať už v máji / květnu, pričom o mesiac na to by sa mala spustiť veľkovýroby týchto komponentov, a pravdepodobne aj výroba telefónu samotného. Zdroj okrem iného pre agentúru potvrdil, že nový prístroj by mal disponovať tým istým 4-palcovým displejom ako iPhone 5, no nemal by obsahovať snímač odtlačkov prstov a mal by sa ukrývať v plastovom tele. O tom, že Apple u lacného modelu naozaj použije plast, môže svedčiť i nedávno zverejnená fotka uniknutého komponentu.

*Zdroj: Reuters

Související články

Dnes nejčtenější

.