Zavřít reklamu

Generální ředitel nebo-li CEO společnosti Microsoft Steve Ballmer odejde v průběhu příštích 12 měsíců do důchodu. Ballmer zůstane ve své pozici do chvíle, dokud nebude mít Microsoft vhodného nástupce na jeho pozici a do doby, než tohoto nástupce Ballmer takříkajíc zaučí. Steve Ballmer se stal 35. zaměstnancem společnosti Microsoft, který se k ni připojil v červnu 1980. Steve Ballmer byl jmenován do funkce CEO společnosti Microsoft v lednu roku 2000, kdy tuto pozici opustil zakladatel a v té době nejbohatší muž světa Bill Gates.„Nikdy není perfektní čas na takovou událost, ale nyní je ten správný čas. Pustili jsme se do nové strategie s novou organizací a máme skvělý tým nejvyšších představitelů společnosti. Původně jsem očekával, že čas na můj odchod do důchodu nastane uprostřed transformace Microsoftu ve společnost, která vyrábí zařízení a služby. Potřebujeme CEO, který tu bude dostatečně dlouho na to, aby řídil tento nový směr naší společnosti,“ uvedl Steve Ballmer v tiskové zprávě vydané Microsoftem.

Ačkoli jsme měl Steva Ballmera vždy rád a vystoupení za která se mu množství lidí smálo jsem považoval za povedený marketing, musím uznat, že vedení společnosti příliš nepomohl a od chvíle kdy převzal otěže po zakladateli společnosti Billu Gatesovi v podstatě dokázal pozvednout jen jednu divizi, kterou je Xbox. V případě Office a Windows se pak konala pouze evoluce a vstup společnosti Microsoft na trh smartphonů okomentoval v negativním slova smyslu dokonce sám Bill Gates, který doslova uvedl, „že vstup Microsoftu na trh smartphonů nebyl příliš šťastný“.

Ballmerovi se bohužel nepodařilo vstoupit ani na trh tabletů, což odkazují výsledky prodejů Microsoft Surface v článku Microsoft prodal za 8 měsíců o polovinu méně tabletů Surface, než Apple iPadů za 3 dny. Microsoft pod vedením Ballmera nedokázal příliš využít ani společnost Skype, která se během jeho vedení stala majetkem Microsoftu. Na odchod Ballmera zareagoval také akciový trh, který výše uvedená slova jen a jen potvrzuje. Hodnota akcií společnosti totiž okamžitě po vydání tiskové zprávy o odchodu Ballmera z pozice CEO vzrostla o 8%.

Související články

Dnes nejčtenější

.