Zavřít reklamu

Nedávno jsme v jednom článku psal o tom, že mobilním zařízením od Microsoftu zkrátka chybí X faktor, který by je dokázal prosadit na trhu. Nyní Microsoft oznámil oficiální výsledky pro burzu s cennými papíry SEC a ukázal tak, že jeho Microsoft Surface vydělal společnosti pouze 853 milionů dolarů v příjmech, což je méně než 900 milionů dolarů, které byl Microsoft nucen odepsat ze svého účetnictví právě kvůli slabým prodejům tabletů Surface. Společnost totiž vyrobila více tabletů, než kolik je schopna prodat a tak vznikla ztráta. Aby toho nebylo málo k této částce musíme, jak poznamenává magazín GeekWire, přičíst také zvýšené náklady na reklamní kampaň, které jsou v hodnotě 898 milionů dolarů.

Microsoft neuvedl přesný počet prodaných kusů, ovšem ze zisků lze vypočítat, že se společnosti podařilo prodat přibližně 1,7 milionů kusů od zahájení prodeje do konce června. Bloomberg přitom v březnu vydal zprávu, ve které odhadl tyto prodeje na 1,5 milionů kusů. Zajímavé je, že těchto 1,7 milionů tabletů Surface Microsoft prodal za 8 měsíců. Jen pro srovnání se jistě hodí dodat, že Apple v době zahájení prodeje iPad 3. generace s Retina displejem prodal neuvěřitelné 3 miliony kusů za 3 dny! Za poslední čtvrtletí se pak Applu podařilo prodat 14,6 milionů iPadů a celkově prodal Apple již více než 57 milionů iPadů.

Minulý týden byl pak nucen Steve Ballmer oficiálně oznámit svým zaměstnanců, že Microsoft zkrátka vyrobil víc Surface, než kolik je schopný prodat. Jak se zdá, prodejům nepomohlo nejen agresivní snížení ceny, kdy jsme se dočkali slevy 150$ ze dne na den, což samozřejmě nepotěšilo stávající majitele Surface, ale dokonce ani reklamní kampaň, která ukazuje o kolik je lepší Microsoft Surface před iPadem od Applu. A tak zatím co Microsoft ukazuje o kolik je jejich tablet lepší v televizní reklamě, Apple na to má konkrétní čísla, za 3 dny toho prodal téměř dvakrát víc než Microsoft za 8 měsíců.

*Reklama je jedna věc, čísla ta druhá a mnohem podstatnější

Dnes nejčtenější

.