iStores.sk
iStores.sk

Bývalý CEO Apple John Sculley: „Steve Jobs začal pracovat na telefonech v roce 1984“

iPhone_6Jednou z neuvěřitelných předností Steva Jobse bylo načasování, dokázal totiž přesně vystihnout dobu, kdy již technologie umožňovaly vytvořit přesně takový produkt, jaký si Steve představoval. A i když zakladatel společnosti Apple o některých produktech přemýšlel celé desetiletí, vyčkával na okamžik, kdy technologie a ceny dovolí, aby představil skutečně revoluční produkt. Bývalý CEO společnosti Apple a muž, který Steva Jobse vyhodil z jeho vlastní společnosti John Sculley v rozhovoru pro CNBC TV18 uvedl: „Vzpomínám si, že jsme pracovali na telefonech Mac na konci roku 1984. Steve tehdy přemýšlel o tomto druhu produktu. Steve říkával, že nejdůležitější věci nejsou věci které vytvoříš, ale věci které nemůžeš vytvořil. Byl velmi přísný ve zjednodušování.“

John Sculley se také vyjádřil k současné situaci, ve které se očekává, že společnost Apple představí levnější verzi svého mobilního telefonu iPhone: Nemyslím si, že to bude kompromis, Apple se nedostane na úroveň 100$ smartphonů. To co očekávám já, ale nemám zasvěcené informace je, aby Apple zdokonalil nejvyšší řadu svých produktů. Výhodou Applu je, že má své fanoušky, jak říkám prodávají lidem, kteří je milují. Například v době když přišli s iPadem mini, každý kdo měl iPad šel a koupil si stejně tak iPad mini. Pokud Apple přijde s lepším telefonem například s větší obrazovkou, uvidíme hodně lidí, kteří půjdou a i když mají iPhone, koupí si nový model. Apple je jako BMW a BMW nesoutěží s nejnižší řadou vozidel. Myslím, že Tim Cook odvádí skvělou práci a uvidíme zajímavé produkty v příštím roce. Jsem si jist, že Apple udělá další revoluci, možná v oblasti televizorů nebo něčeho co lze nosit, jako například hodinky.

John Sculley dále odpověděl na otázku, kdo má podle něj potenciál stát se příštím Stevem Jobsem: Je tu někdo, kdo je jako Steve Jobs? Myslím že Jeff Bezos z Amazonu je velmi chytrý a kreativní. Zcela změnil způsob jakým probíhá online nakupování. John Sculley tedy nevyvrátil, že Apple přijde s levnější verzí svého telefonu, spíše se domnívá, že představí další model, který bude tvořit jinou kategorii než samotný iPhone. BMW totiž také nabízí prezidentské verze svých limuzín s cenou k pěti milionům korun a zároveň také nejnižší řady svých vozidel s cenou půl milionu korun. Přirovnání k BMW se však osobně trošku obávám, pokud si totiž koupíte nejnižší model od BMW, s trochou nadsázky se dá říct, že sice sedíte v autě s logem BMW a kvalitním motorem, ale okna stahujete kličkou na dveřích.

Apple Unveil

*Zdroj: CNBC, forbes.com

Leitz
Vstoupit do diskuze (0)

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

Recenze voděodolného obalu Catalyst pro iPhone X s 10% slevovým kódem pro naše čtenáře
18 zasněžených tapet pro váš iPhone (12.2. 2018)
10 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (12.2. 2018)
Kvůli mizerné kvalitě iOS 11 a macOS High Sierra Apple zcela přehodnotil své plány do budoucna. Na co se tedy můžeme těšit?
Uniklý zdrojový kód z iOS 9 prozradil, že jsme se mohli dočkat vysoce výkonné Apple TV již před několika lety
Vyzkoušeli jsme první iPhone půjčovnu v Česku
7 zajímavých aplikací z App Store, které by vám neměly tento týden uniknout (5.2. – 11.2. 2017)
10 nejlepších aplikací pro lyžaře a snowboardisty, kteří letos vyráží na hory
Vyměnil jsem si baterii ve dva roky stárem iPhonu 6s. Zvýšil se tím jeho výkon?
Na podzim bychom se mohli dočkat další barevné varianty iPhonu 8, nové generace Apple Pencil i levnějšího HomePodu
8 aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (9.2. 2018)
FBI odtajnila stovky textovek svých agentů. Tim Cook to v nich pěkně schytal
ios-photos-icon
Jak v iOS v aplikaci Fotky rychle označit více položek najednou
Únik zdrojového kódu z iOS 9 bezpečnost uživatelů neohrožuje, potvrdil Apple
Barclays: Náhradní baterie pro iPhony budou brzy k dispozici, což však Apple negativně ovlivní
Rozlučte se s Home Buttonem. Všechny tři letošní iPhony dostanou skutečně Face ID
15 abstraktních tapet pro váš iPhone (8.2. 2018)
8 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (8.2. 2018)