Zavřít reklamu

Server DigiTimes začal v posledných dňoch veľmi intenzívne rozprávať o budúcich iOS zariadeniach, a dnes tomu nie je nijak inak. Známy zahraničný portál tentoraz prináša tvrdenie, že Apple má problémy s výrobou ďalšieho dôležitého produktu, iPhone 5S. Telefón by mal podľa neho ponúkať senzor odtlačkov prstov, a práve ten údajne spomaľuje výrobu celého zariadenia. Pokiaľ by sa táto správa preukázala ako pravdivá, nie je vylúčené, že Apple zredukuje počet telefónov iPhone 5S v prvých troch mesiacoch.

iPhone by sa podľa neho mal dostať na trh v septembri / září 2013, a medzi jeho hlavnými funkciami by mal byť práve snímač odtlačkov prstov. O jeho dizajn sa postarala spoločnosť AuthenTec, ktorú v minulom roku Apple odkúpil za viac ako 350 miliónov dolárov. Za problémy môže nedostatok vyrobených snímačov a ovládačov displeju, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou budúceho iPhone. Masová produkcia čipov mala pôvodne začať na prechode júna/června a júla/července, kvôli výrobným problémom ale ich komerčná výroba začne koncom tohto mesiaca. O výrobu čipov sa mali postarať spoločnosti TSMC a Xintec.

Priemyselné zdroje vravia, že vďaka týmto problémom Apple zrejme expeduje 3 milióny telefónov iPhone so značným omeškaním, v priebehu posledného štvrťroku.

1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
*Zdroj: DigiTimes

Související články

Dnes nejčtenější