Zavřít reklamu

Ázijský server DigiTimes dnes zverejnil novú správu, v ktorej informuje o jednej z hlavných príčin nedostatku kusov nového iPadu mini s Retina displejom. Práve nedostatok kusov je podľa mnohých dôvod, prečo Apple nestanovil žiadny pevný dátum vydania u tohto iPadu a miesto toho prehlásil, že ho začne predávať v priebehu novembra/listopadu. Pravosť informácie potvrdil aj náš zdroj, podľa ktorého by sa mal iPad mini s Retina dispejom začať predávať v obmedzenom množstve v druhej polovici budúceho mesiaca.

DigiTimes s odvolaním na svoje zdroje tvrdí, že problém s dostupnosťou má na svedomí Sharp. Ten by mal totiž vyrobiť 40% všetkých Retina displejov pre iPad mini a ako tvrdia zdroje z dodávateľského reťazca, pri používaní Oxide TFT procesu dnes Sharp dokáže vyrobiť len malé množstvo displejov. Ostatných 60% produkcie spadá pod spoločnosť LG Display, ktorá k výrobe využíva a-Si proces. Apple tak v súčasnosti pracuje len s dvomi dodávateľmi displejov, zatiaľ čo pred ohlásením sa zmluvu na výrobu displejov pokúsili získať aj AU Optronics a Innolux. Obe spoločnosti ale nesplnili podmienky a tak dnes AU Optronics produkuje jedine displeje pre prvú generáciu iPadu mini.

Situácia s displejmi je ale v prípade iPadu Air omnoho lepšia a práve preto Apple stanovil dátum spustenia predaja na 1. novembra / listopadu 2013. Zdroje pre DigiTimes navyše uviedli, že o výrobu displejov pre iPad Air sa postarajú spoločnosti LG Display a Samsung Display, pričom LGD aj v tomto prípade vyrobí 60% všetkých displejov a Samsung Display vyrobí ostatných 40% displejov. Nový iPad mini s Retina displejom sa začína predávať od

overview_hero
*Zdroj: DigiTimes

Související články

Dnes nejčtenější

.