• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Podívejte se jaké omezení vás čekají u iOS 7 pokud používáte starší iOS zařízení

  iOS_7Apple samozřejmě jako každá jiná společnost na světě nemůže novou verzí operačního systém iOS podporovat všechny své zařízení. S představením iOS 7 tak nastala otázka, jaké zařízení bude Apple podporovat u nejnovější verze operačního systému iOS a jakých se dočkají omezení. Společnost kupodivu podpoří poměrně velké množství zařízení a iOS 7 si nainstalujete na iPadu 2. generace, iPadu 3. generace, iPadu 4. generace, iPadu mini, iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5 a iPod touch 5. generace. Zatím co Apple podporuje iPhony a iPady poměrně dlouho do minulosti, v případě iPodu touch je situace zcela jiná a iOS 7 si nainstalují pouze majitelé nejnovější generace.

  Apple nabídne všem uživatelům uvedených zařízení všechny funkce iOS 7 kromě funkce Airdrop, která bude dostupná pouze pro uživatele iPhone 5, iPad 4. generace, iPad mini a iPod touch 5. generace, jenž mají iCloud účet. Další omezení se pak týká filtrů ve fotoaparátu, které fungují přímo při živém náhledu, ty budou k dispozici pouze pro iPhone 5 a iPod touch 5. generace. Filtry u fotografií pak budou k dispozici pro všechny zařízení kromě iPadu 2. generace. Panorama a Siri samozřejmě zůstávají pouze na zařízeních, které tyto funkce nabízí v iOS 6. Jediné omezení tak Apple pro majitele starších zařízení které iOS 7 podporují připravil u AirDrop a Filtrů fotoaparátu. Více informací o iOS 7 se dozvíte přímo zde.
  iOS_7

  iOS

  Leitz

  Diskuze

   Preco nejde airdrop na iphone 4S?

   Ved ipod touch 5 ma rovnaky chip a5 preco to urobili 😉

   Nedostupnost filtrů je pochopitelná, potřebují velký výkon CPU.
   Nedostupnost AirDrop má těžko technické důvody, spíš jde o marketing, která má nutit k nákupu nového telefonu.

   zabak: to ze filtry potrebuju cpu je pochopitelne ale ipod 5 gen. ma A5 ktoru ma aj 4s aj ipad mini
   to ze na 4s neni je mozno marketing ale ipad mini je najnovsie zariadenie svojej “rady mini” takze dost zvlastne ze to ipady nepodporuju

   orecho: takže veškerá omezení jsou jen hnusné obchodní praktiky. Filtry mi nevadí (nezajímají), ale AirDrop mi fakt s..e.

   Ta část prezentace, kde se posmíval nutnosti “ťuknout” si s jiným telefonem pro výměnu obrázku byla trapná. Sami nebyli ochotni to léta vyřešit a když to udělali, tak přidali bezdůvodné omezení.

   Nejedná se o marketing, ale o omezení wireless chipsetu, který nepodporuje funkci WPAN. iPad 3 má chipset BCM4329, např. iPhone 5 má BCM4334.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  HighSky - Obchodujte online