Zavřít reklamu

The Wall Street Journal dnes priniesol správu, ktorá bližšie objasňuje budúce plány spoločnosti Foxconn, ktorá v súčasnosti vyrába a montuje veľké množstvo zariadení pre mnohé elektronické spoločnosti vrátane Applu. Už na začiatku mesiaca sa totiž objavili prvé tvrdenia o tom, že Foxconn sa hodlá osamostatniť, znížiť svoju závislosť na dopyte ostatných spoločností a začať nový biznis pod svojou značkou.

Podľa vtedajších tvrdení mala spoločnosť v pláne spustiť výrobu vlastných televízorov, vďaka čomu sa vyskytli prvé špekulácie o tom, že Foxconn sa v skutočnosti chce pripravovať na nadchádzajúcu produkciu televízorov spoločnosti Apple, ktoré má Apple údajne pripravovať. Podľa novej správy sa však Foxconn nebude venovať len výrobe televízorov, ale mala by vstúpiť na trh mobilného softvéru a cloudu, a zároveň by mala začať s výrobou vlastného licencovaného príslušenstva pre jestvujúce produkty, vrátane tých od Applu. Denník tvrdí, že by sa malo presnejšie jednať o prenosové káble, slúchadlá a klávesnice, plány však obsahujú aj zmienky o mnohých ďalších produktoch, ktoré sa netýkajú len Apple. Foxconn/Hon Hai by totiž mal v budúcnosti pracovať na 6-palcovom smartfóne pre čínsku televíznu stanicu Hunan TV, ktorý by mal poskytovať predovšetkým exkluzívny obsah k TV obsahu tejto stanice.

Zvláštnosťou je, že spoločnosť v súčasnosti prijíma softvérových inžinierov nielen pre tvorbu mobilných aplikácií a cloudových služieb, ale mali by taktiež pracovať na softvéri a aplikáciách pre inteligentné hodinky. Je toto čiastočný dôkaz toho, že pripravované hodinky iWatch budú mať prístup k špeciálnym aplikáciám z App Store?

foxconn workers

*Zdroj: The Wall Street Journal

Související články

Dnes nejčtenější

.