Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 21.5.2013 Vydal: Roman Zavřel Kategorie: Ekonomie společnosti Apple, Ostatní, Vše o Apple Komentářů: 9

Tim-CookGenerální ředitel společnosti Apple Tim Cook začal obhajovat kroky Applu v otázce daňových plateb před senátním výborem. Tim Cook tentokrát začal podobně jako legendární Steve Jobs, až neuvěřitelně se jeho slova podobají stylu jednání samotného zakladatele Applu. “Jsem hry na to, že zde zastupuji Apple. S mezinárodními výnosy máme dvojnásobný příjem. Často se nás ptají, je Apple stále Americkou společností? Já empaticky odpovídám Ano. Jsme hrdý na to, že jsme americká společnost.”

Tim Cook následoval tím, co měl tak v oblibě i Steve Jobs, připomínal, kolik toho Apple dělá pro USA. Poukázal na to ,že společnost vytvořila více než 600 000 pracovních míst, vytvořila novou ekonomiku vycházejí z App Store a investuje 100 milionů dolarů do výroby počítačů Mac v USA. Samozřejmě Tim Cook nezapomněl podotknout ani to, že je Apple největším plátcem daní v USA. Cook zopakoval, že nepoužívají žádné daňové triky, nenechávají si peníze na účtech v Karibských ostrovech a tak dále. “Platíme každý dolar, nedlužíme na daních a posloucháme zákony i etiku daňového práva,” dodal Cook.

Proč má tedy Apple tolik peněz v zahraničí? Odpovědí podle Tima Cooka je explozivní růst zámořského obchodu společnosti Apple. Daňové zákony nedrží krok s digitální dobou, problém je v současném daňovém právu. “Apple vždy věřil v jednoduché, ne složité. Právě v tomto duchu doporučujeme dramatickou revizi stávajícího systému daní a daňového práva. My vám doporučujeme abyste otevřeli oči a zlepšili americké daňové zákony.”Reklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. Choose


  21. května, 2013 | 18:49
  0 Pulses

  Nejlepší obrana je útok

 2. Marcel0007


  21. května, 2013 | 22:18
  0 Pulses

  Má pravdu. Štáty by si mali otvoriť oči a zlepšiť daňový systém.

 3. Amnart


  21. května, 2013 | 22:36
  0 Pulses

  Marcel007:

  aj danovy aj odvodovy system

 4. iMac


  21. května, 2013 | 22:45
  0 Pulses

  Jaký je rozdíl mezi daňovým a odvodovým systémem?

 5. Amnart


  21. května, 2013 | 22:56
  0 Pulses

  iMac:
  odvodovy system = odvody do socialnej a zdravotnej poistovne, tie su vysoke na to ake sluzby za ne clovek dostane

 6. Marcel0007


  21. května, 2013 | 23:58
  0 Pulses

  iMac: Súhlasím, súčasné odvody sú vo svojej podstate daňami (= majú všetky znaky daní). Napokon odvody ani nie sú odvodmi, ale rôznymi formami povinného zákonného poistenia.

 7. Roman Zavřel
 8. Roman Zavřel


  22. května, 2013 | 10:38
  0 Pulses

  Amnart: platim tusim neco kolem 3000kc za zdravotni mesocne. Operace stoji nekolik milionu ( ze je to smesna cena vime vsichni) ale ted mi zkus vysvetlit kdyz das rocne 36 tisic korun (zaklad je tusim nejakych 1800kc mesicne tedy 20 tisic za rok a pak jdes na operaci a jsi mesic v nemocnici, dostanes mene nez sis zaplatil?

 9. nnevimm


  22. května, 2013 | 12:42
  0 Pulses

  Však od toho je pojištění, aby člověk neplatil několik milionů za operaci, za opravu auta, domu … jen když je v rukou státu tak mám značné pochybnosti o efektivitě nakládání s prostředky. A navíc má ono pojištění formu daně, tj ztrácím suverenitu nad svými prostředky. A každá cena, kterou jsem nucen platit za zboží, které jsem si neobejdnal dobrovolně, je vysoká.

 10. Lukáš Valenta


  22. května, 2013 | 23:13
  0 Pulses

  Já osobně bych:
  1. zvýšil odvody na zdravotnictví – jinak totálně krachne, tam není cesty
  2. zrušit sociální – a žádné dávky, přídavky, apod. Zkrátka těm lidem místo toho ty peníze nechat
  3. snížit daně z přijmu a zrušit důchody – daně z přijmu nějaké být musí, ale proč má člověk odevzdávat část peněz platu, aby se potom zapojoval na důchodovém systému a byl na někom závislý? Není lepší ty peníze uschovat a potom z nich žít? A odejít do důchodu tehdy, až budu mít dostatek a nebudu chtít pracovat? 🙂

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama