Zavřít reklamu

S blížícím se datem oznámení finančních výsledků společnosti Apple za první fiskální (čtvrté kalendářní) čtvrtletí se stupňuje také počet předpovědí od analytiků, kteří odhadují kolik Apple za loňský kalendářní rok prodal iPhonů. Pravdu se sice dozvíme již ve středu 23. 1. 2013, i tak se však můžeme podívat na spekulace analytiků, které se podobných odhadech většinou nemýlí a když už, tak Apple spíše podceňují a společnost následně prezentuje ještě lepší výsledky než jaké analytici očekávali.

Jeden z nejpříznivějších odhadů pro Apple sestavil v poslední době nám poměrně známý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI, podle kterého dokázal Apple jen za první fiskální čtvrtletí, tedy za závěrečné kalendářní čtvrtletí loňského roku prodat více než 52 milionů iPhonů. To by znamenalo nejen meziroční nárůst o 43 procent, ale zejména pak 93% nárůst oproti předchozímu čtvrtletí, což je však vzhledem k předvánočnímu období možné. Podle odhadů se na prodeji podílel iPhone 5 počtem 30,7 milionů prodaných kusů.

Za předpokladu že by Kuovi odhad vyšel, prodal by Apple za loňský kalendářní rok celkově více než 140 milionů iPhonů, z nichž má největší zastoupení pochopitelně iPhone 4s, který se prodával celých dvanáct měsíců, zatím co iPhone 5 přišel a v posledních měsících loňského roku. O tom jaká je realita vás samozřejmě budeme jako vždy informovat ihned po oficiálním oznámení finančních výsledků.

*Zdroj: analýza společnosti KGI přes GSMarena.com

Související články

Dnes nejčtenější

.