Zavřít reklamu

Pokud jste fanoušky Applu a zajímáte se i o jeho finanční stránku, zapište si do kalendáře datum 29. leden. V tento den nám totiž Apple přesně ve 23 hodin našeho času prozradí finanční výsledky za první fiskální čtvrtletí letošního roku, které odpovídá čtvrtému čtvrtletí roku kalendářního. V minulém kvartálu se Applu velmi dařilo a tak je jasné, že se bude snažit na podobné úspěchy navázat.

Čtvrté kalendářní čtvrtletí bývá pro Apple zpravidla obrovsky důležité, jelikož jsou jeho produkty hojně skupovány pod vánoční stromečky. Neúspěch v tomto období tak logicky vždy velmi bolí a výrazně ze podepisuje na celkovém úspěchu či neúspěchu společnosti v daném roce. Letos se však bohužel v rámci oznámení finančních výsledků nedočkáme oznámení prodejních čísel, kvůli čemuž si nebudeme moci o úspěšnosti produktů udělat příliš dobrý obrázek. Vystačit si tak budeme muset jen s daty analytických společností.

Zda se vloni představené iPhony prodávají dobře či nikoliv se na konci ledna zřejmě nedozvíme:

 

Další věcí, která by mohla zažít úspěch i v prvním fiskálním čtvrtletí, jsou služby Applu. Ty totiž neustále rostou a jablečná společnost z nich má čím dál větší zisky. Například Apple Music rostla ještě před pár měsíci doslova o miliony za několik málo týdnů. Na hovoru s investory se tak nejspíš dozvíme, zda tento trend pokračuje, či se taky lehce zbrzdil. Tak či tak vás o všem budeme na našem webu detailně informovat.

appleinvestornews-800x498
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější