Zavřít reklamu

V priebehu posledných rokov svet zaujato sledoval, ako Samsung a ostatné spoločnosti predstavujú prvé „inteligentné“ televízory, ktoré teraz okrem samotného prístupu k televíznemu obsahu poskytujú množstvo doplnkových služieb, ako napríklad vstavané aplikácie YouTube, Skype alebo Facebook. Podľa najnovšieho prieskumu však dnes zákazníkom nechýbajú tzv. inteligentné funkcie, ale filmový obsah, ktorý by tieto prístroje oživil a teda by na obrazovke v obývačke omnoho radšej prijali HBO Go ako Twitter. Zaujímavé je, že prieskum prichádza len deň po tom, ako podľa nepotvrdených správ Intel pripravuje vlastný televízny prijímač a set-top box.

Server The Daily Mail dnes priniesol správu o novom prieskume NPD, podľa ktorého väčšina zákazníkov využíva svoje múdre TV iba na sledovanie audiovizuálneho obsahu. Vrámci dostupných služieb ide prevažne o sledovanie filmov, online televízii a používateľských videí na YouTube, a majitelia týchto televízorov by v budúcnosti prijali prítomnosť ďalších online kanálov a požičovní filmov omnoho radšej ako sociálne aplikácie či webové prehliadače. Zároveň mnohých z nich trápi aj zložitosť používateľského prostredia, ktoré je v prípade týchto prístrojov omnoho ťažšie ako v prípade klasickejších variantov chudobnejších na dodatočné služby.

Tento názor zdieľa i redaktor magazínu T3 Luke Peters, ktorý tvrdí, že Smart TV sa stanú mainstreamom až vtedy, keď ich ovládanie bude také jednoduché ako prepnutie kanálu. Zároveň pripomína že väčšina používateľských prostredí Smart TV je veľmi komplexná pre väčšinu ľudí, ich ponuka nie je dostatočne dobrá a prítomnosť sociálnych sietí na TV je celkom nezmyselná. Bude teda zaujímavé sledovať, ako sa bude situácia vyvíjať a či plánovaná Apple TV prinesie skutočne inováciu na tomto poli a stane sa vzorom pre ostatných výrobcov, alebo prinesie rovnako zložitú ovládaciu schému ako väčšina. Treba však pripomenúť, že špekulovaná Apple HDTV by údajne mala priniesť množstvo zaujímavých funkcii, medzi ktoré patrí prítomnosť Siri, kamery FaceTime a podľa niektorých i ovládanie pohybom.

Zdroj: MacRumors (odkaz)

Související články

Dnes nejčtenější