Zavřít reklamu

Americkému softvérovému a mobilnému trhu v súčasnosti dominujú tri hlavné tamojšie spoločnosti – Apple Inc., Microsoft Corporation a Google Inc. Možno každého z vás zrejme napadlo, aké by to bolo, keby ste mali príležitosť zamestnať sa v jednej z týchto firiem. Všetko je samozrejme možné a pokiaľ hodláte za týmto svojim cieľom ísť a máte chuť stať sa zamestnancom alebo členom vedenia jednej z týchto troch spoločností, bolo by celkom dobré vidieť, ako by vyzeralo Vaše nové pracovisko. Alebo aspoň ako by vyzeral pozemok a exteriér spoločnosti.

Apple Inc.
Sme web o spoločnosti Apple a tak by sme hádam aj mali vedieť, kde táto spoločnosť sídli. Kalifornská spoločnosť sídli na známej adrese 1 Infinite Loop v Cupertine, ktorú tvorí komplex šiestich budov s takmer identickou architektúrou a rozsiahle parkovisko. Práve na tejto adrese vznikali legendárne produkty ako napríklad iMac, Powerbook Titanium, hudobný prehrávač iPod a dotykový telefón iPhone. Súčasťou komplexu je i basketbalové ihrisko a kaviareň Caffé Macs, kam pracovníci spoločnosti chodia obvykle na obed či na kávu.

Microsoft Corporation
Konkurenčná spoločnosť Microsoft, ktorú založil multimiliardár Bill Gates, stojí za mnohými známymi produktami ako napríklad operačným systémom Windows, hernou konzolou Xbox 360 a tabletom Surface, ale aj za menej úspešnými a nie moc používanými, ako napríklad prehrávač Microsoft Zune. Samotné sídlo spoločnosti z leteckého snímku chaotickejšie v porovnaní s Infinite Loop, no spoločnosť využíva celkom svojskú architektúru budov, ktorá pôsobí zaujímavejšie.

Google Inc.
Dostávame sa k poslednej z troch spomínaných spoločností. Google je známy najmä vďaka populárnemu vyhľadávaču a mobilným operačným systémom Android, ale taktiež podeň spadá sociálna sieť Google+ a známa bezplatná internetová služba YouTube. Spoločnosť je taktiež známa voľnosťou, ktorú poskytuje svojim zamestnancom. Tí môžu venovať až 20% pracovného času venovaniu sa vlastným projektom, ktoré môže neskôr použiť i samotná spoločnosť, a taktiež si môžu zajazdiť na firemných elektromobiloch. V areáli taktiež môžeme nájsť sochy osobitých verzii Android, ako aj bicykle pre zamestnancov, ktorí tak môžu počas pracovných prestávok posilňovať svoje telo.

Související články

Dnes nejčtenější