Zavřít reklamu

Americkému softvérovému a mobilnému trhu v súčasnosti dominujú tri hlavné tamojšie spoločnosti – Apple Inc., Microsoft Corporation a Google Inc. Možno každého z vás zrejme napadlo, aké by to bolo, keby ste mali príležitosť zamestnať sa v jednej z týchto firiem. Všetko je samozrejme možné a pokiaľ hodláte za týmto svojim cieľom ísť a máte chuť stať sa zamestnancom alebo členom vedenia jednej z týchto troch spoločností, bolo by celkom dobré vidieť, ako by vyzeralo Vaše nové pracovisko. Alebo aspoň ako by vyzeral pozemok a exteriér spoločnosti.

Apple Inc.
Sme web o spoločnosti Apple a tak by sme hádam aj mali vedieť, kde táto spoločnosť sídli. Kalifornská spoločnosť sídli na známej adrese 1 Infinite Loop v Cupertine, ktorú tvorí komplex šiestich budov s takmer identickou architektúrou a rozsiahle parkovisko. Práve na tejto adrese vznikali legendárne produkty ako napríklad iMac, Powerbook Titanium, hudobný prehrávač iPod a dotykový telefón iPhone. Súčasťou komplexu je i basketbalové ihrisko a kaviareň Caffé Macs, kam pracovníci spoločnosti chodia obvykle na obed či na kávu.

infinite-loop

Microsoft Corporation
Konkurenčná spoločnosť Microsoft, ktorú založil multimiliardár Bill Gates, stojí za mnohými známymi produktami ako napríklad operačným systémom Windows, hernou konzolou Xbox 360 a tabletom Surface, ale aj za menej úspešnými a nie moc používanými, ako napríklad prehrávač Microsoft Zune. Samotné sídlo spoločnosti z leteckého snímku chaotickejšie v porovnaní s Infinite Loop, no spoločnosť využíva celkom svojskú architektúru budov, ktorá pôsobí zaujímavejšie.

microsoft-redmond

Google Inc.
Dostávame sa k poslednej z troch spomínaných spoločností. Google je známy najmä vďaka populárnemu vyhľadávaču a mobilným operačným systémom Android, ale taktiež podeň spadá sociálna sieť Google+ a známa bezplatná internetová služba YouTube. Spoločnosť je taktiež známa voľnosťou, ktorú poskytuje svojim zamestnancom. Tí môžu venovať až 20% pracovného času venovaniu sa vlastným projektom, ktoré môže neskôr použiť i samotná spoločnosť, a taktiež si môžu zajazdiť na firemných elektromobiloch. V areáli taktiež môžeme nájsť sochy osobitých verzii Android, ako aj bicykle pre zamestnancov, ktorí tak môžu počas pracovných prestávok posilňovať svoje telo.

consultant-google-1

Související články

Dnes nejčtenější

.