Zavřít reklamu

V minulých dnech se CEO gigantu Google a jeho spoluzakladatel Larry Page vyjádřil, že válka kterou chtěl Steve Jobs podle Isaacsonovi biografie rozpoutat, byla jen jakýmsi divadlem pro zaměstnance Applu. Vše o jeho vyjádření si můžete přečíst přímo zde. Tomuto tvrzení však kontroval samotný Walter Isaacson, autor nejprodávanější knihy o Stevu Jobsovi. Podle něj se Page mýlí a válka s Androidem byla reálná.

Isaacson se k této záležitosti vyjádřil během své přednášky v Královském institutu. Jobs totiž viděl činy Googlu ve stejném světle jako činy Microsoftu, který ukradl uživatelské rozhraní Macu v 80. letech. Jobse ani tak nedopálilo to, že Microsoft GUI „ukradl“, ale spíše to, že rozhraní licencoval ostatním výrobcům jako Dell, Compaq a IBM. Výsledkem toho Microsoft získal dominantní postavení na trhu.  Přesně to stejné totiž udělal Google s Androidem.

„Android jej doslovně okopíroval a vesele jej licencuje ostatním. Díky tomu tak Google začal Apple pomalu vytlačovat z podílů na trhu a to Steva zcela dopálilo. Nebyla to záležitost peněz. Sám říkal: Nemůžete mě vyplatit, jsem tady proto, abych vás zlikvidoval“, tvrdí Isaacson. Nyní má však jiný pohled na věc, který sdílí s většinou obyčejných lidí. Podle něj nový CEO Applu Tim Cook, všechny spory urovná.

steve-jobs

*Zdroj: Cult of Mac

Související články

Dnes nejčtenější