Zavřít reklamu

Pozvánky, které Apple rozesílá novinářům ku příležitosti konání akce na něž je zve, vždy odkazují na konkrétní produkty nebo události, kterých se prezentace týká. Poslední pozvánku tvoří čtveřice ikon z mobilního operačního systému iOS, včetně jedné push notifikace, odkazující k nepřijatemu hovoru. Pojďme se podívat, co jednotlivé ikony znamenají a také si zaspekulovat, co oznamuje notifikační oznámení. Hned na začátek je tu text na pozvánce: Let’s talk iPhone. Tento nápis je jediný, který na pozvánce nalezneme. I ten je však zahalen rouškou tajemství, jelikož jeho překlad je možná hned několika různými způsoby. Nabízí se možnosti od výzvy k mluvení o iPhone, až po velice zajímavou interpretaci výzvy iPhonu k mluvení.

Ikonka kalendáře je jasná, odkazuje na den a datum konání konference, na níž Apple zcela jistě představí nový mobilní telefon iPhone. Konference se tedy uskuteční 4. 10. 2011, což je úterý. Apple pořádá všechny své konference právě v úterý.

Ikonka hodin odkazuje na čas, kdy se uskuteční představení nové generace iPhone, nové řady iPodů a také bližší představení iOS 5. Jako vždy, i tento rok se podzimní konference uskuteční v 19:00 našeho času, tedy v 10:00 času v San Francisku.

Mapa, která je použita na pozvánce, je stejnou mapou která se nachází na vašem iPhone. Jedná se o zjednodušenou kresbu mapy, na které je zobrazeno Infinite Loop, tedy sídlo společnosti Apple Inc. Číslo 280 neznamená nic, co by se týkalo konference, je to číslo, které má na svém iPhone každý z nás. Číslovka 280 označuje Interstate 280, tedy dálnici, která prochází Curpertinem.

Společně s ikonou hovorů se dostáváme k nejzajímavější části pozvánky. Ikona totiž zobrazuje také jedno notifikační oznámení. To by mohlo znamenat to, že se Apple chystá ohlásit pouze jediný model mobilního telefonu iPhone. Taktéž je možný výklad, že Apple zapomněl něco říct a chce ukázat v iPhone nové generace funkce a vlastnosti, které doposud opomíjel. Nejjednodušší vysvětlení však zní celkem prostě, Apple jen zkrátka něco oznamuje a připomíná, že se uskuteční konference týkající se převážně mobilního telefonu iPhone.

Související články

Dnes nejčtenější