Zavřít reklamu

V posledních dnech jste si na naší Facebookové stránce mohli přečíst, že začneme aktivně využívat náš účet na Twitteru, který doposud sloužil jen k automatickému postování nových článků. Nikdo se o něj nikdy nestaral a pokud jste nám přes Twitter napsali zprávu či vzkaz, s největší pravděpodobností skončil na smetišti internetové sítě. I přes naši neaktivitu má náš účet něco málo přes 300 followerů, což nás na jednu stranu těší, ale na druhou stranu by to mohlo být ještě mnohem lepší.  Kvůli zlepšení současného stavu jsem ostatně také „převzal virtuální žezlo“ na této sociální síti.

Zodpovědět otázku „Co to ten Twitter vlastně je?“ je snadné. Twitter je mikroblogovací sociální síť která uživatelům umožňuje posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli. Tyto příspěvky se nazývají Tweety a mohou být dlouhé maximálně 140 znaků (toto omezení lze obejít, ale to není důležité). Ty se pak zobrazují na uživatelově profilové stránce a na stránkách jeho odběratelů (followers).

Twitter je velice oblíbený například v Americe, kde jej aktivně používá velká část celebrit, které prostřednictvím svého účtu mohou komunikovat s fanoušky. Hojně ho využívají blogeři, kteří díky němu propagují své články a svůj blog obecně. Pro naše spoluobčany je Twitter v porovnání s populárním Facebookem stále velkou neznámou. Na Facebooku má svůj účet asi 1/4 obyvatel České republiky, uživatele Twitteru však lze spočítat na prstech jedné ruky (dobře, tak zlé to není, ale tuzemská populace na Twitteru se nepočítá v miliónech, nýbrž v tisících, maximálně desetitisících).

Proč si tedy založit další účet, když už máte účet na Facebooku a jste spokojeni? Registrace a používání je zdarma, takže nemůžete nic ztratit, nejsou zde reklamy, stupidní farmářské hry  atd. Česká komunita na Twitteru je opravdu velice ochotná (až na vyjímky), takže se nemusíte bát požádat své followery o pomoc nebo radu. Navíc je Twitter nejrychleji rostoucí sociální sítí současnosti. Sečteno a podtrženo, Twitter je výborným zdrojem informací a užitečným pomocníkem.

Twitter kanál LsA najdete zde.

Můj profil na Twitteru naleznete zde.

Profil Radima Švidrnocha naleznete zde.

Romana Twitter nebaví.

Související články

Dnes nejčtenější

.