Zavřít reklamu

Není snad nikdo, kdo by o tom neslyšel. Před několika dny zasáhla Japonsko vlna silných zemětřesení, která způsobila vzedmutí obří přílivové vlny tsunami. Ta srovnala se zemí přímořské oblasti a škody napáchala i 200 kilometrů od pobřeží. Zemětřesení poškodilo chladící systém jaderné elektrárny Fukušima, která za posledních několik dní několikrát vybuchla a z jejího areálu se do okolí šíří nebezpečná radiace. Na tuto událost zareagoval i ředitel společnosti Apple Steve Jobs, který svým zaměstnancům v Japonsku poslal podpůrný e-mail. Jeho znění nakonec uniklo na internet a tak vám jej přinášíme v Českém jazyce:

Našemu týmu v Japonsku

Všichni jsme sledovali katastrofické události posledních dní v Japonsku. Naše srdce jsou nyní jak s vámi a vašimi rodinami, tak se všemi vašimi blízkými, které tato katastrofa zasáhla.

Pokud potřebujete čas, nebo prostředky, abyste se mohli o svou rodinu postarat, nebo ji naštívit, kontaktujte prosím HR (human resources) a my vám pomůžeme. Pokud by vám chybělo něco důležitého, kontaktuje HR a my se vám danou věc pokusíme co nejrychleji doručit.

Během této krize musíme všichni otevřít svá srdce

Prosím, zůstaňte v bezpečí

Steve a celý výkonný tým

Apple se stejně jako ostatní velké společnosti aktivně účastní pomoci postiženým katastrofou. V Japonsku se nachází sedm Apple Store, ve kterých je postiženým poskytnut úkryt, pitná voda a nouzový přístup k internetu lidem, kteří hledají své blízké. Prostřednictvím iTunes lze také přispět až 200 USD, které okamžitě putují Červenému Kříži.

Související články

Dnes nejčtenější

.