Zavřít reklamu

Nová rada MacBookov Pro je vybavená Thunderbolt portom, cez ktorý je možné prenášať okrem veľkého množstva dát aj obraz, a to všetko naraz. Po pár dňoch používania tejto technológie sa objavili jej prvé chyby, a to u všetkých nových MacBookoch. Chyba neobchádza ani jeden model, či sa už jedná o 13”, 15”, 17” model s Intel alebo AMD grafikou. Apple pravdepodobne o tejto chybe vie a snaží sa ju vyriešiť.

Problém, o ktorom sa horlivo diskutuje na oficiálnom Apple fóre je celkom jednoduchý – preblikáva externý displej (Apple LED Cinema Display 24″). Podľa všetkého Apple o tejto chybe vie a snaží sa ju vyriešiť vo svojich laboratóriách. Nie je však ešte známe, či ide o softvérovú alebo hardvérovú chybu, nie to ešte jej riešenie. Niektoré odporúčania, ktoré boli na fóre poskytnuté užívateľom, ktorých trápi táto chyba, nijako nepomohli. Bolo im odporučené reset SMC, no žiadny úspech to neprinieslo. Apple môže len dúfať, že ide ,,len” o softvérovú chybu, pretože ináč by mal množstvo starostí s reklamáciami všetkých modelov. Táto chyba postihuje len externý monitor, na displeji MacBooku Pro používatelia problémy nezaznamenali. Pre lepšiu predstavu si môžete pozrieť nasledujúce video, v ktorom toto prebliknutie externého monitora vidieť (približne v 1:45).

Thunderbolt je úplne nová technológia, preto je logické, že pár chýb obsahuje, ktoré bude/je treba vyriešiť. Ostáva len dúfať, že inžinieri tých chýb nespravili veľa. Keďže sa jedná o úplnú novinku, ktorá bola otestovaná naostro len pred nedávnom, tak tie chyby sa objavili až teraz. Ľudia, ktorí si kúpili nový MacBook Pro budú musieť strpieť aj prípadné nedostatky, ktoré táto technológia so sebou priniesla až do aktualizácie a opravenia týchto chýb.

Související články

Dnes nejčtenější