Zavřít reklamu

Need for Speed™ Hot PursuitUž tretí diel Need for Speed pre iOS, rovnako dobrý, ba aj lepší ako prechádzajúce! Netradične zasadnete za volant športových policajných áut, ktoré by ste preháňať sa po našich cestách hľadali márne. Rozprúdite adrenalín v žilách, v hre s dychvyrážajúcou grafikou, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani hra na PS2!

Grafika
Spustí sa intro a vám padne sánka. Keď sa už dostanete do hry, môžete byť trochu ,,sklamaný”, lebo intro nasadilo latku dosť vysoko. Ale po chvíli hrania, sa prvotný úžas vrátil. Môžem len konštatovať, že grafika je proste úžasná! Na hru pre ,,telefón” udivujúca. Zvládal ju aj iPhone 3G, z čoho som bol pri takejto kvalite grafiky udivený.

Zvuky a hudba
Kto hral už nejaké NFS, tak vie, že hudba v hre bola kvalitná. Výnimkou nie je ani Hot Pursuit. Hudba počas hrania neobťažuje, ani pri dlhšom hraní. Len keby sa dala vypnúť siréna policajného auta! Tá na nervy začne liezť, a to po chvíli. Neskôr som ju prestal vnímať a venoval som sa len hre, čo sa oplatilo. Siréna totiž nezmyselne húka aj počas pretekov s ostatnými policajtmi. Okoloidúce autá sa vám aj tak neuhnú, ako je to v skutočnosti.

Ovládanie
Jednoduché, pochopiteľné už len pri pohľade na hru. iPhonom sa otáča tak ako volantom, zo strany na stranu. Akcelerácia je automatická, takže sa už nestane, že si prstom prekryjete displej. Samozrejme sa dá nastaviť aj manuálna, vtedy sa akceleruje pomocou virtuálneho pedálu. Kliknutím prsta v ľavom dolnom rohu brzdíte, pretiahnutím prsta z dola hore sa aktivuje nitro.

Hrateľnosť
NFS Hot Pursuit nepatrí medzi tie hry, ktoré máte zmáknuté za pár minút. Hra je celkom náročná, ale že by ste ju neprešli, alebo vás prestala baviť kvôli tomu, že závod neviete vyhrať, sa báť nemusíte. Pretek s ľavou zadnou splníte na jednu hviezdičku z troch (vo väčšine prípadov). Ale na tie tri je to už o dosť náročnejšie. Ocenil by som väčšie množstvo pretekov. Celkovo ich je 24, v každej časti na mape (celkovo 4, ktoré sa postupne odomykajú) je ich 6.

nfs for iphone
nfs for iphone

Autá
Need for Speed bez množstva rýchlych áut, nie je ani NFS. Policajné autá získavate spolu s postupom hre a policajnými hodnosťami. Na nedostatok sa sťažovať nemôžem, je ich celkovo 15, čo úplne stačí. Značky nachádzajúce sa v hre sú svetoznáme, takže si zajazdíte na najcoolovejších autách.

V policajných autách nájdete aj pomôcky na plnenie misie, ako EMP, klince, ktoré hodíte na cestu alebo policajné zátarasy.

Záver
NFS vás unesie grafikov a policajnými naháňačkami. Čo však sklame, že hra neobsahuje žiadny príbeh alebo voľnú jazdu po meste. Môžno v ďalšom pokračovaní hry sa dočkáme. Hra, či sa za cenu 3,99€ oplatí, to je už na vás. Ja vám ju len môžem odporučiť, pretože je skvelá! Super grafika, super závody, no proste bomba :) .

Need for Speed Hot Pursuit si môžete za cenu 3,99€ stiahnuť v Apple iTunes App Store SR tu pre iPhone a tu pre iPad za 7,99€.

Need for Speed Hot Pursuit si môžete za cenu 3,99€ stiahnuť v Apple iTunes App Store ČR tu pre iPhone a tu pre iPad za 7,99€.

Dnes nejčtenější

.