Zavřít reklamu

Dropbox_IconPoužívate viac ako jeden počítač a riešite otázku ako mať dokumenty vždy poruke? Alebo chcete mať niektoré dokumenty vždy so sebou v iPhone? Ak ste si odpovedali na tieto otázky kladne, tak potom je tu pre vás služba Dropbox. S Dropboxom máte svoje dokumenty, fotky, videá, atď., vždy a všade, kde máte prístup k internetu. Stačí si len pamätať svoje prihlasovacie meno a heslo. Prístup k nim máte dokonca aj z vašeho iPhonu/iPadu, pomocou aplikácie, ktorú nájdete v iTunes App Store. Super je, že služba Dropbox je úplne zadarmo. Čo zas nie je až tak super je, že dostanete len 2 GB online úložiska. Pokiaľ Dropbox odporučíte priateľom a oni si založia účet na vaše odporúčanie, vy aj váš priateľ získate zdarma 250 MB priestoru navyše. Takto môžete dosiahnuť online úložisko maximálne 8 GB, a to stále zadarmo, čo je celkom slušné

Prístup do Dropboxu

Ako som už spomínal, prístup môžete mať z ktoréhokoľvek počítača s prístupom na internet, alebo aj z iPhonu, iPadu, Blackberry a Android. K svojim dokumentom sa dostanete aj cez internetovú stránku www.dropbox.com, kde sa stačí len prihlásiť. Aby ste sa stále nemuseli prihlasovať cez webové rozhranie, je tu pre vás aj aplikácia pre váš Mac, Windows, alebo dokonca aj Linux. Po nainštalovaní na Mac sa vám vo Finderi objaví nová položka. Stačí, keď jednoducho pretiahnete súbor sem a on sa vám už automaticky uploaduje na server. Či bol súbor úspešne uploadovaný, alebo sa ešte uploaduje, zistíte podľa ikony v ľavom dolnom rohu dokumentu. O priebehu uploadu vás informuje aj ikona v hornej lište, ktorá sa točí pokiaľ prebieha upload. Po kliknutí na ňu zistíte aj základné informácie o vašom účte.

dropbox

Zdieľanie súborov

Výhodou Dropboxu nie je len to, že máte vždy so sebou to, čo potrebujete, ale aj to, že súbory môžete jednoducho zdielať s priateľmi. Priatelia a rodina už nemusia čakať, aby si pozreli fotky alebo videá z dovolenky, môžu si ich pozrieť ihneď cez internet. Stačí len pár kliknutí a odoslanie linku, kde už súbor nájdu.

dropbox

Online priestor

Ak vám tento online priestoru nevystačuje a ste s touto službou spokojní, nie je problém si priestor zväčšiť. Avšak za vyššiu kapacitu si budete musieť priplatiť. Dokúpiť si môžete 50 GB alebo až 100 GB. Za 50 GB si zaplatíte $9.99 za mesiac alebo $99.00 za rok, a za 100 GB si zaplatíte $19.99 za mesiac a za$199.00 za rok.

dropbox

iPhone/iPad aplikácia

Pomocou tejto aplikácie budete mať prístup vždy a všade. Jedinou podmienkou je internetové pripojenie. Dokonca môžete uploadovať na server fotky aj videá z iPhonu, iPadu a následne si ich prezerať na PC a naopak.

Pomoc s Dropboxom

Pokiaľ potrebujete s niečím rady alebo si neviete pomôcť, na internetovej stránke i na iPhone aplikácií nájdete otázky a na ne odpovede. Je tu toho dosť a všetko čo by vás mohlo zaujímať. Škoda je, že otázky aj odpovede sú len v angličtine.

dropbox

Záver

Dropbox je super služba, ktorá je zadarmo, ale len s obmedzeným 2 GB priestorom. Za zväčšenie si budete musieť zaplatiť. Svoje dokumenty takto máte vždy so sebou, aj bez PC, vášho USB alebo externého disku. Jednoducho ich môžete zdielať s kýmkoľvek. Za vyskúšanie nedáte nič, tak neváhajte a vyskúšajte! Na Dropbox si časom tak zvyknete, že si nebudete vedieť bez neho predstaviť prácu s PC!

dropbox_anywhere

Dropbox si môžete zadarmo stiahnuť zadarmo v Apple iTunes Store ČR tu pre iPhone a tu pre iPad.
Dropbox si môžete zadarmo stiahnuť zadarmo v Apple iTunes Store SR tu pre iPhone a tu pre iPad.

Bližšie informácie o registrácií a o Dropboxe nájdete na tu.

Dnes nejčtenější

.