Zavřít reklamu

design_hero20100901
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Apple na media eventu představil také nový iPod touch, který dostal do vínku novinky z iPhone 4, ale také se výrazně ztenčilo jeho již tak tenké tělo. iPod touch se nyní stává hudební přehrávač, komunikační nástroj, fotoaparát, webkamera, herní systém do kapsy a také kapesní počítač v jednom a to v ceně již od 229 dolarů. Pojďme se podívat podrobně na novinky, které doznal.

iPod touch

iPod touch byl vždy iPhone bez možnosti hovorů, nyní je tomu stejně a jedná se o verzi iPhone 4 bez možnosti volání, ovšem nadruhou stranu volání tak trochu podporuje. Dostal totiž čelní kameru s rozlišením VGA pro FaceTime hovory, ty podporuje jak iPod touch s iPod touch, ale také iPod touch s iPhone 4. Můžete tedy přes Wi-Fi telefonovat se svým kamarádem, který má iPhone 4, což je rozhodně super novinka. Aby toho nebylo málo, v těle má ukrytou i druhou kameru, schopnou natáčet video v rozlišení 720p, tedy HD. Toho HD video můžete pomocí iMovie sestříhat a následně rovnou přes Wi-Fi odeslat do YouTube.com, MobileMe, nebo uložit do iPodu. ale fotografie jsou foceny pouze 960x720pix, tedy 0,7Mpix kvalitou. Perfektní je, že můžete během FaceTime přepínat mezi přední a zadní kamerou, takže můžete ukazovat i to co vidíte, nejen sebe! Další novinkou je pak Retina displej, který po vzoru iPhone 4 dokáže zobrazit rozlišení 960×640 na 3,5 palcovém displeji, čímž se dostáváme na zobrazení 326 pixelů na jednom palci, to je více, než dokáže oko vnímat. Displej je podsvícen technologií LED.

https://youtube.com/watch?v=-t_IobxOsVc

GameCenter zabudované do iOS 4.1 v iPod Touch 4. generace dostavá nyní podporu pomocí dalšího senzoru, kterým je gyroskop. Vývojáři aplikací tedy budou moci dokonale vyzkoušet vaše pohybové nadání v multi-player hrách přes GameCentre. iPod touch je nyní tlustý pouze 7.2 mm a važí 101 gramů (verze 16GB). Přesto, že je takto lehký a tenký, dokáže přehrávat hudbu až 40 hodin, což je opravdu úctyhodný výkon od takového drobečka! V případě přehrávání videa se pak dostaneme při plně podsvíceném displeji na čas dosahující hranice 7 hodin. Přehrávač dostal po vzoru iPhone 4 také nový procesor Apple A4, který jej dělá naprosto stejně výkonný jako je iPhone 4, alespoň co se procesorové stránky věci týče. iPod touch 4. generace se začne v USA prodávat během příštího týdne.

  • 3.5-inch retina display
  • FaceTime – přední kamera
  • Nahrávání 720p HD videa
  • Gyroskop
  • Game Center
  • 40 hodin přehrávání hudby na jedno nabití!
  • 8GB – 229
  • 32GB – 299
  • 64GB – 399
Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější