• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 10 MacBook Pro
  iStores.sk

  Recenze iPod touch 4. generace

  iPod touch 4Po recenzi iPod shuffle 4. generace tu máme dalšího iPoda na holení, neboli recenzi a není ním nikdo jiný, než nejvyšší model iPodů, tedy iPod touch 4. generace. Ten se po vzoru iPhone 4 změnil a nyní přináší mimo jiné také dvě kamery, gyroskop a vychvalovaný Retina display. Pojďme se podívat na první česko-slovenskou recenzi iPodu touch 4. generace a to jak v textové, tak ve FULL HD video podobě, včetně podrobného srovnání s iPhone 4, při kterém jsme samozřejmě neopomenuli ani na porovnání displejů, aneb není Retina jako Retina.

  Balení

  Díky tomu, že jsem již několik let majitelem iPodu touch 1. generace, najdete ve videu porovnání balení 1. a 4. generace. Je zajímavé vidět, jak Apple stále více tlačí na uskromňování balení a snaží se ušetřit na dopravě, protože nejdražší je převážet vzduch. V balení nového iPod touch se ukrývá samotný iPod opatřený fólií na displeji, pod nímž leží startovací příručka Finger Tips, která však místo návodu obsahuje pouze texty PR oddělení Apple Inc., prohlášení o shodě, nálepky s logem Apple Inc, 1. letá mezinárodní záruka, synchronizační kabel a typická bílá sluchátka Apple. Pokud jste již vydali několik tisíc za iPoda a nevolili jste iPod shuffle 4. generace, rozhodně doporučuji si ještě připlatit a podívat se na některá z kvalitních sluchátek. Pokud investujete do sluchátek pouhých 500-1000Kč uvidíte jasný rozdíl v kvalitě zvuku a budete překvapeni, jak váš iPod hraje. Osobně používám studiová AKG, ale i při použití normálních AKG v hodnotě zhruba 2000Kč je již rozdíl extrémní a nebudete litovat utracené peníze.

  Design

  Apple dokázal 3. generaci iPodu touch udělat ještě tenčí, nyní je tedy celé telo tak tenké, že je stejné jako konektor synchronizačního kabelu Apple, což je již opravdu extrémní velikost, konkrétně 7,2mm.  Dokonce je tak tenký, že se vám ze stolu bude zvedat stejně jako například mince. Design je opravdu minimalistický a do ruky padne tak, že kdyby byl ještě o trošku tenčí (1-2mm), budu muset napsat, že se drží špatně, takto je to však ještě stále perfektní. Celistvé tělo má jednu chybku, jako puntičkář jsem si ihned všiml malé, asi pů milimetru tenké mezery mezi displejem a hliníkovým rámečkem. Display je vsazený do těla tak, že tělo je o zhruba 1/3mm výše nad displejem. Ano je to nic, ovšem stačí to na poškrábání kůže na ruce, což rozhodně není plus a stalo se to jak mě, tak dalším dvoum kamarádům se kterými jsme recenzi připravovali. Za onen výstupek také padá veškeré smetí, které je pak vidět a ruší celistvý design. Jsou to sice detaily, ale když už se Apple chlubí Retina displejem, na kterém nerozeznáme pixely, proč by nám tento dojem měli kazit drobky mezi rámečkem a displejem a již zmíněné škrábání kůže. Rámeček kolem displeje a celá jeho zadní část je tvořena leštěným hliníkem, což jak již víme řadu let není ideální řešení a první co byste měli udělat, je koupit společně s iPodem také ochraný obal, jinak si i při sebeopatrnějším zacházení zadní část iPodu poškrábete. Možná si říkáte, že budete dávat pozor a nic se nemůže stát, i přes extrémně opatrné zacházení již během prvních dní získáte na zadní části iPodu škrábance. Přední kamera je umístěna pod ochraným sklem a designem ani dotykem nijak neruší. Zadní kamera je chytře umístěna v levé horní části, takže při focení a natáčení můžete držet iPod touch celou dlaní. Osobně se mi strašně nelíbí gumová tlačítka, gumu jsem nesnášel už ve škole, proč ji mám každý den osahávat na těle zařízení za několik tisíc! Ja vím, že jsem detailista, ale tlačítka vážně vypadají, jako by se jednalo o čínskou napodobeninu opravdového iPodu. Upřímě mi příjde, že Apple to s minimalistickým designem přehnal, jak je výše uvedeno je sice libivý, ale mnohem méně funkční, než předchozí generace, nebo iPhone 4. Tlačítka se mačkají poměrně špatně, protože jsou umístěna na boční straně v místech, které se zůžují. Nemůžete je tedy mačkat kolmo k boku iPodu, ale jakoby k vám. Konektor sluchátek a Dock konektor na tom je naprosto stejně, obojí je na nakloněné spodní straně a tak vám část konektoru ze synchronizačního kabelu a část 3,5mm jack konektoru sluchátek z iPodu vykukuje. iPod touch 4. generace je typickou ukázkou toho, že v elektronice vždy neplatí, čím menší, tím lepší.

  iPod touch 4 iPod touch 4 vs. iPhone 4

  Porovnání designu iPhone 4 s iPod touch 4. generace.

  iPod touch 4 buttons iPod touch 4

  Rozdíl tlačítek iPhone 4 a iPod touch 4. generace.

  iPod touch 4

  iPod touch 4

  Display

  Před samotným hodnocením a hlavně srovnáním displeje je potřeba si říct, co znamená samotné označení Retina. Apple začal používat toto označení poprvé u iPhone 4 a označuje ním display, který má rozlišení 326pixelů (zobrazovacích bodů) na jeden palec. U velikosti displeje 3,5 palců, kterým je obdařen iPhone 4 a iPod touch 4. generace to tedy v součtu znamená, že se na display nachází 960×640 pixelů. Jedná se o hustotu pixelů na daném rozměru. Pokud by Apple představil Apple LED Cinema Display s Retina obrazovkou, opět by toto označení znamenalo pouze počet pixelů na palec, tedy 326pixelů na jednom palci. Označení Retina (sítnice), neoznačuje kvalitu, ani výkon displeje, ale pouze hustotu pixelů! Každý display s označením Retina tedy nemusí být stejně kvalitní, ale má pouze stejnou hustotu pixelů na palec. To je důležité si uvědomit, protože ani u iPhone 4 a iPod touch 4. generace nejsou stejné displeje použité. Ten, který je v iPhone 4 totiž využívá takzvanou IPS (in-Plane Switching), zajišťující pozorovací úhly až 178°! Což v reálu znamená, že vidíte obrazovku ze všech úhlů stejně kvalitně a display působí také mnohem živěji a výrazněji, jelikož jakoby obraz vystupuje ze samotného zařízení. Tuto technologii však iPod touch 4. generace neobsahuje a je to zcela logické, vzhledem k pořizovacím nákladům na výrobu IPS panelů je Apple používá u svých monitorů, počítačů, iPhone a iPadu, ale nikoli u iPodů. Rozdíl tedy pochopitelně mezi iPhone 4 a iPod touch 4. generace je, ale při běžném osobním používání si jej až tak nevšimnete, pouze pokud například něco ukazujete kamarádovi, který stojí vedle vás, uvidí již displej hůře než na iPadu nebo iPhone 4, v konkurenci s ostatními produkty MP4 na trhu je to však stále obrovský rozdíl a iPod je mnohem kvalitnější (nemyslím počet pixelů, ale kvalitu displeje). Navíc iPod touch 4. generace vše dohání sílou pdosvícení. V porovnání s iPadem totiž vychází srovnání podsvícení tak, že se 80% podsvícení iPadu hravě vyrovná 85% podsvícení iPodu touch. Ostatně posuďte sami na fotografiích a videu.

  iPhone 4 display vs iPod touch 4 display

  IPS při pohledu z boku.

  iPod touch 4 vs. iPhone 4 display

  Zleva: iPhone 3Gs, iPod touch 4. generace, iPhone 4.

  Rychlost

  iPod touch 4. generace je rychlý, hodně rychlý, dokonce o vteřinky rychlejší než iPhone 4! Podívejte se na celosvětově první video test porovnání, iPhone 4, iPod touch 4. generace, iPad a iPhone 3Gs. Všechny přístroje byli nastaveny na Flight mód, aby se načítali stejné funkce a mají iOS 4.1, iPad pak iOS 3.2.2.

  Hudební přehrávač?

  iPod odjakživa označoval hudební přehrávač od Apple, iPod touch 4. generace označuje multimediální centrum do kapsy od Apple. Pokud chcete hudební přehrávač, nekupujte si iPod touch, nevyužijete ani 1% jeho možností, které jsou prakticky neomezené! Samozřejmě v základní výbavě najdete standardy iOS 4.1, tedy přehrávání videa a audia, prohlížení fotek, správa kalendářů, poznámek, budíky, aktuální počasí a další funkce, to je však jen pouhý začátek. Steve Jobs uvedl, že na trhu s herními konzolemi již má Apple více jak 45% podíl, což je neskutečné vzhledem k GameBoy, Nintendo DS a zejména pak Sony PSP a Sony PSP Go. Tento výsledek dosáhl díky iTunes App Store, hranice využití iPod touch jsou díky tomu nekonečné. Hrát hry a využívat aplikace z App Store však umí všechny generace iPod touch, iPad a iPhone. Nyní však jde Apple ještě mnohem dál a vy můžete využívat nejen nový druh displeje, díky kterému působí veškerá práce mnohem lépe než kdy předtím, ale také a zejména přináší dvě kamery a gyroskop. Začněme gyroskopem, který si můžete představit jako zcela běžný gyroskop, který využívají například letadla a určují tak svoji polohu. Vývojáři aplikací mohou využít API pro všechna tři čidla dohromady, tedy pro digitální kompas, gyroskop a akcelometr, tím lze v podstatě simulovat téměř veškeré fyzikální zákony týkající se pohybu! Jasně akcelometr byl revoluce, ale to je pryč, vše je pryč, gyroskop nám umožňuje se naklánět jak chcete, dívat se okolo sebe, pod sebe a hýbat se do všech stran, váš pohyb v digitálním světě nyní nic neomezuje, je to neskutečný zážitek a nechápu proč si ho nemůžu dopřát také na iPadu. Pokud budete hrát závodní hry s podporou gyroskopu, nemusíte se celou dobu závodu dotknout displeje a vychutnáte si pohled na celý závod bez zbytečného stínení prstem. Plyn přidáváte náklonem iPodu dopředu a dozadu, zatáčíte náklony do stran. U akčníh her se zcela mění koncepce a tlačítko na dívání se kolem sebe nahrazuje právě gyroskop kombinovaný s akcelometrem. Nové hry již využívají kombinace čidel a díky tomu se z iPodu touch 4. generace a iPhone 4 dokonalé herní konzole, jejichž absence tlačítek se zcela maže. Zajímavé jsou také aplikace, které umožňují rozlížet se po okolí, otážením se kolem své osy, stačí když do iTunes App Store zadáte slovo: Gyroscoope a následně si vyberete z nabídky aplikací týkajících se této funkce. Nemá cenu rozepisovat další softwarové funkce, které jsou podrobně rozepsány u představení iOS 4, které najdete zde. Za zmínku však určitě stojí, že iPod touch 4. generace má oproti iPhone 4 polovinu operační paměti, tedy “pouze” 256MB, stejně jako iPad. Slovo pouze uvádím v závorkách díky tomu, že v současné době vám tato kapacita na všechny hry a aplikace stačí, ovšem přece jen má iPhone 4 rovných 512MB paměti.

  Kamera & fotoaparát

  iPod nano 6. generace přišel o fotoaparát a iPod touch 4. generace jej naopak dostal a to dokonce hned 2. Zadní fotoaparát sice umí nahrávat video v rozlišení HD, tedy 720p, ovšem to zase vypovídá pouze o počtu pixelů, nikoli o kvalitě výsledného videa, které se od kvality videa z iPhone 4 liší. Konkrétně kvalita iPhone 4 fotoaparátu je 5 megapixelů (2596×1936), 720p video a má blesk. Oproti tomu iPod touch 4. generace je pouze 0,7 megapixelu (960×720), 720p video a nemá blesk. Zadní fotoaparát nemůže být stejně kvalitní jako u iPhone 4, vzhledem k tloušce těla celého přístroje a jeho ceně. Fotoaparát má problém nejen s vykreslením barev a ostrostí, ale zejména s hloubkou podání barev. Rozdíl videa a fotografií mezi iPhone 4 a iPod touch 4. generace můžete vidět sami, na ukázkovém videu a fotografiích. Bohužel iOS 4.1 nepřinesl pro iPod touch 4. generace HDR, což by také mohlo znamenat, že u těchto méně kvalitních fotografií by nebyl rozdíl vidět tak, jak by si Apple představoval. Nebo pouze Apple chtěl ještě více upřednostnit iPhone 4, aby nedocházelo k vzájemnému narušení trhu. Upřímě mám pocit, že fotoaparát je velmi slabý a kvalita fotografií nedostačuje požadavkům dnešní doby a to ani, pokud chcete fotky pouze sdílet na Facebooku nebo Twitteru. Zoom je u fotoaparátu spíše vtip, než použitelnou součástí, pětinásobný zoom, což je maximum je zcela nepoužitelný, ovšem ani u 2x,3x,4x násobného zoomu není kvalita teméř žádná. Pokud ovšem koupíte iPod touch 4. generace svému potomkovi, nebudete pravděpodobně očekávat, že jej bude využívat jako fotoaparát, ale spíše hračku, u které je důležité aby fotografie a video dokázala natáčet, kvalita je vedlejší. Díky okamžitému uploadu na sociální služby se pak zážitek z používání ještě umocní. Podívejte se sami, jak fotí nový iPod touch 4. generace. Fotografie jsou jen ztěží srovnatelné s fotografiemi pořízenými na iPhone 4. Největší problém vidím kromě čipu také opět v designu, čočka kamery je přímo v těle, které je tenké pouze 7,2mm, i sebemenší otřesy se neskutečně projeví na fotografii, opravdu stačí pouhé dýchání. To co byste u běžného mobilu nebo fotoaparátu nepoznali, zde okamžitě uvidíte jako silný třepot. Video, které natáčíte za chůze je velmi roztřepané, pokud však stojíte a okolo vás se pohybují věci, je video rozhodně o mnoho kvalitnější než fotografie, ovšem řekl bych, že odpovídá kvalitě iPod nano 5. generace, kterou jsem také recenzoval. Osobně doporučuji natáčet spíše videa, než fotit, vše co jde natočit, natočte! Rozdíl ve videu u iPhone 4 je v podání barev, které jsou více světlé a méně kontrastní, nedochází k míchání světlejších a tmavších odstínů jedné barvy. Kontrast lze následně lépe upravit v postprodukci u videa natočeného na iPhone 4. Namísto toho iPod touch 4. generace má snahu míchat barvy do sebe a to následně již nelze snadno upravovat. Pokud však videa dáte například na Facebook nebo Twitter, rozdíl téměř nepoznáte.

  IMG_0004 IMG_0006 IMG_0015
  IMG_0022 IMG_0014 IMG_0008
  IMG_0029 IMG_0007 IMG_0002

  Focení a natáčení videa neskutečně ovlivňují světelné podmínky, ovšem i přesto bych to shrnul takto, pokud jsou podmínky dobré, na fotografie se ještě jakž takž dá dívat.

  Back Camera IMG_0038 Back Camera IMG_0042

  Nike+

  iPod touch 4. generace je svojí váhou a velikostí ideální na běhání sNike+ mnohem více, než předchozí generace. Během běhání se vám zobrazují základní informace, které znáte z Nike+ SportBand nebo z iPod nano. Ovšem je super, že i když jej máte v kapse a máte naplno reproduktory, uslyšíte hlasové pokyny trenéra, aniž byste museli běhat se sluchátkama, což někomu opravdu nevyhovuje. Můžete si přidávat tréninky z nikeplus.com a ty poté přímo plnit, vše vidíte přehledně a i během tréninku se ve velkém displeji perfektně vyznáte. Hned jak se připojíte k Wi-Fi můžete automaticky odesílat data na nikeplus.com. Škoda jen, že nevidíte průběh závodů, kterých se právě účastníte s svými kamarády. K využití funkce Nike+ musíte mít čidlo do bot.

  FaceTime

  Vzhledem k tomu, že se jednalo v době psaní recenze o první iPod touch 4. generace, museli jsme testovat službu FaceTime s iPhone 4. Volání probíhá přes email, který musíte nejprve zadat v nastavení služby a následně jej ještě potvrdit, aby bylo jasné, že je email skutečně váš. To však jen v případě, že použijete jiný email, než máte uvedenu u vašeho Apple ID. Služba po aktivaci začne fungovat a vy můžete hovor aktivovat pomocí emailových adres svých kontaktů. FaceTime funguje stejně jako u iPhone 4, musíte být připojeni přes Wi-Fi a můžete volat s lidmi, kteří mají iPod touch 4. generace, nebo iPhone 4. Hovory jsou stabilní v závislosti na síle Wi-Fi pokrytí, stejně jako je tomu například u volání přes Skype. Hovory jsou poměrně kvalitní, ale výsledků, které Apple prezentuje ve svých reklamách na FaceTime skutečně nedosahují. Nicméně mi příjde, že je to defakto hlavní funkce obou kamer, které také můžete během hovoru přepínat. Je super, že pokud voláte s někým kdo má iPhone 4, může například sjíždět na kole sjezd a umístit si telefon tak, abyste vše viděli zadní kamerou, to je potom opravdový zážitek. Otázka však je, zda chcete během běžného hovoru skutečně koukat někomu do obličeje, kamera totiž nejde vypnout tak, abyste mohli volat bez video funkce.

  FaceTime iPod touch 4

  Resumé
  iPod touch 4. generace je narozdíl od iPhone 4 “pouze” pokračováním v řadě, nejedná se o revoluci, ale přirozenou evoluci, navíc velmi ovlivněnou cenou. Ani na jedno z těchto zařízení totiž není 250 000 aplikací, jako na iPod touch 4. generace. Hry dnes již přináší úžasnou grafiku, kterou dokáže iPod zcela využít a například hra Epic Citadel je opravdu podívaná. V kombinaci Retina displeje a gyroskopu, tedy co se na poli kapesních herních konzolí týče není o čem mluvit, iPod touch 4. generace je nejlepší kapesní konzolí dnešní doby! Kameru pravděpodobně využijete pouze na hovory FaceTime a videa uploadovaná na FaceBook, ovšem s dnešním pokrytím Wi-Fi to také není zcela k zahození a například v obchodních centrech si dovedu skvěle představit svoji přítelkyni jak volá kamarádce při výběru nových oblečků. iPod touch 4. generace je přesně takový, jaký jej Apple prezentuje, je skutečně zábavou od kapsy, která nabízí neomezené možnosti použití. Pokud hledáte zábavný dárek na vánoce pro děti, přítelkyni nebo přítele, právě jste jej našli!

  Na videích a fotografiích díky kterým jsme se dostali na servery jako je například Macrumors.com, Mactechnews.de, 9to5mac.com, Applelinkage.com, Benm.at, Strangera.com a mnoho dalších, spracoval DoubleJ – www.doublej.sk

   

  Diskuze

   Pěkná recenze, díky Romane, jen dvě otázečky:

   1) Opravdu to video z iPodu vypadá lépe než z iPhonu 4, nezaměnil jsi omylem popisky?

   2) “může například sjíždět na kole sjezd”… toto by bylo fajn, kdyby ten sjezd byl celý pokryt WiFi signálem, ale to si nějak nedovedu představit.. 😉

   Pěkná recenze, díky Romane, jen dvě otázečky:

   1) Opravdu to video z iPodu vypadá lépe než z iPhonu 4, nezaměnil jsi omylem popisky?

   2) “může například sjíždět na kole sjezd”… toto by bylo fajn, kdyby ten sjezd byl celý pokryt WiFi signálem, ale to si nějak nedovedu představit.. 😉

   1. no trosku zklamání, u iPodu se mi zdá, že má lepší barvičky a nemá tolik přeexponovaný obraz jako iPhone.. 🙁

   2. i s iPhonem 4 přeci na tom sjezdu bude potřebovat WiFi, pač přes nic jiného FaceTime přeci nejede..

   P.S.: Plánuje se emailové sledování těchto diskuzí?

   Jaaaj mas pravdu jsme blbec 🙂 jasne no, tak udelame v Krkonosich Wi-Fi :-).

   To sledovani mailem je dobrej napad, myslis jako aby ti to poslalo mail kdyz nekdo prispeje?

   wow, prvni recenze ipod touch 4g v cr. rozepsana dopodrobna a hezky se cte. kloubouk dolu. LSA se zacina posledni dobou hodne zlepsovat.

   nechápem ako môže byť ten rozdiel v kamerách iphone4 a ipod touch4 tak markantný keď nieje vôbec technicky opodstatnený (v prospech ipod touch) a skôr by som povedal že ste si zamenili popisky 🙂

   Pardon, ja jen myslel ze uz je to tak trosku standart, že displej je zapusten pod uroven kovoveho ramecku, aby se displej neposkrabal treba pri polozeni na stul displejem dolu. 🙂

   u ipadu, iphone 2g, iphone 3Gs, iphone 4 a ipod touch 1,2,3 generace to standard neni takze asi jen u 3g i kdyz jej maji kamaradi a zadny to nema ani u nej……….

   Podla tych videi kamera v iPode je sirokouhla v porovnani s iphonom a preto vsetko vyzera byt tocene z vecsej dialky. Video z iPhonu je preexponovane. V kazdom pripade ma lepsiu kameru iPod touch. Nedali by sa este doplnit nejake fotky displeyov zpredu? Najlepsie dat rovnaku fotku na iPhone 4 aj iPod touch 4 a odfotit kazdy zvlast aby mali obidva najlepsie podmienky. Celkom dobre na to su fotky http://www.apple.com/ipodtouch/gallery/images/image5_20100901.jpg#gallery4http://www.apple.com/ipodtouch/gallery/images/image6_20100901.jpg#gallery5 kde su prirodzene farby tvare resp. ruk. Len neviem, ci by to nebolo porusenie autorskych prav, ale snad by to applu neprekazalo.

   Ale proste on ten hnusnej iPod musí vypadat jako iPhone proč to nezmění konecne :-/ :-/

   hergiv! Nepis zde takovy debilni slova a kretensky nazory! Co tu zde delas na fans strance idiote?

   Předně díky za recenzi. Sice mi trvalo než jsem si zvykl na hovorový styl, kterým je psaná, ale za to obsahuje dost informací. A to je hlavní.

   dfx: ty fotky v odkaze nejsou reálný, takže chvála na dobrý barvy je mimo.

   Ten ostrý okraj u displeje se dá myslím vyřešit použitím nějakého krytu, který je stejně asi nutný kvůli ochraně zadní strany a lepšímu držení přístroje.

   foografie fotil profesionalni fotograf a kameraman, ktery nataci klipy pro Rytmuse a dalsi vyznamne lidi, nejsou nijak upraveny a vidite to sam na videu, ktere linkovalo pul sveta. Hovorovy styl je zamerny

   No jo pekna recenze, ktera me odradila to koupit, ale jsem rad. Pockame si na dalsi model. Snad to bude uz lepsi. Diky Romane.

   Velice hezká recenze dal sem na svuj web odkaz na tuto recenzi protože to muselo dát sakra práci a ja tuto snahu oceňuji jenom tak dále 🙂

   “Roman Zavřel – 15. Září, 2010 | 13.43 u ipadu, iphone 2g, iphone 3Gs, iphone 4 a ipod touch 1,2,3 generace to standard neni takze asi jen u 3g i kdyz jej maji kamaradi a zadny to nema ani u nej……….”

   Chtěl bych se zeptat, jak je toto myšleno. Zatím všechny ipod touch co jsem v apple prodejnách držel mají disply zapuštěný pod kovový rámeček, tedy až na nový ipod touch 4th gen. ( tedy alespoň 2.-3. generace ). Je tomu tak i podle obr. co všude nacházím na netu. Díky za vysvětlení

   Je to myslino tusim tak jak je to napsano, zadny iPhone ani iPod ani iPad co jsme mel v ruce to tak nemel, pokud vy ano patrne se muze lisit take vyrobni postup jdnotlivych porduktu. A pokud pisete az na novy ipod touch , je to zvlastni videa oco jsme nataceli delali 3 lide a vsichni si toho ihned vsimli… nevim jak dlouho jste si v obchode s ipodem hral, ale opravdu zde si 3 lidi ze 3 okamzite vsimli vystoupleho ramecku

   Ano jak rikam zadny z kolegu co semnou delal videa nemel nikdy v ruce iphone nebo ipod s takto zapustenym displejem ani ja ne, ale pri vyrobe se procesy mohou nepatrne lisit, proto jste mohl takovy model mit stejne jako rada dalsich uzivatelu.

   Mám ještě jeden dotaz. Byl jsem v prodejně Apple a zkoušel jsem na ipod touch 4gen. procházet fotkama. Šel jsem přes “photos” ( tuším druhá ikona z prava nahoře v menu. Po prvním kliknutí se otevřela složka kde jsou alba (tady bylo pouze jedno s fotkami od zákazníků obchodu 😉 a po otevření alba miniatury fotkek. To že byly mezi fotkami zamíchaný i videa, to asi nevadí. Ale u 99% fotek byla po otevření jen černá obrazovka. Vystavené ipody měli tři a dělaly to všechny. Zeptal jsem se prodavače, ten v tom chvíli šťoural a pak jen řekl ” to je divný” a odešel. No nevím v čem mohla být chyba, ale nechce se mi věřit, že by tři ipody měli stejnej defekt..

   No první co prodavač vyzkoušel bylo, že ho vypnul a zapnul, ale ani to nepomohlo. Ale je fakt, že když si ho tam denně tisíc lidí vyzkouší, tak to na něm nějakej defekt zanechat může…

   Děktji za recenzi. Přemýšlím o koupi itouch. Zajímalo by mě jak je to s tím digitálním kompasem. V prodejně jsem u iphonu viděl takový jednoduchý kompas na displeji který se otáčel jako normální kompas. Funguje i na ipodu touch?

   Ano ano, je to to stejne nicmene digitalni kompas vyuzivaji take hry, ktere jak je tusim i v recenzi kombinuji akcelometer, gyroscoop a digital compas dohromady diky cemuz mate vlastne vse co v realnem pohledu. Nebo napriklad google maps dokazi zjistit kterym smerem se divate.

   Dobrý den
   Recenzi velmi chválím.Chci se zeptat,pokud si koupim Ipod 4generace v české republice,budu ho mít v Českém jazyce?Bude i iTunes v českém jazyce?
   Ještě se chci zeptat,někde jsem četl,už nevím kde že Ipod 4generace má v balení jen nějakej letáček a nemá tam žádný návod,tak se chci zeptat jestli je to pravda nebo jestli u Ipodu návod je? Předem děkuji za odpověď

   Dobry den,

   Navod soucasti baleni neni ale je dostupny na internetu na strankach apple.com, ovsem ovladani pochopil muj 5 lety bratranec cca za 3 minuty, je opravdu snadne.

   Nezalezi kde iPod touch koupite, vzdy budete mit k dispozici nastavit predvolbu jazyka na CJ.

   iTunes neni soucasti baleni, ale stahuje se z apple.com a je dostupny v AJ. Jde doinstalovat CJ, ale to nedoporucuji. Opravdu to zvladnete nebojte se toho.

   Tyjo já nevím co všichni řešíte, vždyť je to ůplně super. Mám ho už asi 3 měsíce a ať se snažím jak chci, prsty odřít vážně nejdou

   hele super recenze člověk se toho vážně hodně dozví dík moc 🙂 , ale nepřipadá vám tak trochu že je moc velkej rozdíl cena 7000 nebo i 5000 a 20000 za iphone? … to je lepší si koupit ipod a nějakej telefon jenom na telefonování a je to ne? 😀

   pak záleží na tom jaký mobil …
   i tak je ale pravda že kdyby to bylo výhodnější tak by to apple na úkor iPhonu neudělal

   Zdravím, chtěl bych se zeptat na skype v ipodu. Když má ipod touch 4gen mikrofon, jde přes něj i “skypehovor”. A jak je na tom se signálem. Uvažuju nad pořízením ipodu vs. zrušit mobil co mám a pořídit HTC Legend ( jako jedno zařízení na všechno ), ale ten kvůli kovovýmu tělu chytá špatně wifi (a to nemluvím o výdrži baterie ). Tak jestli na ipodu je dobrý signál, tak je to ok. Díky

   Díky za okamžitou odpověď 🙂 To jsem chtěl vědět. Ono ani nevím jestli jsou na tom mobilní telefony ( asi vyjma iPhone ) s kvalitou zvuku ve srovnání se zařízením, které je primárně určené pro přehrávání hudby..

   Myslím zvuk z výstupu/sluchátek, takže pravděpodobně zvukový čip při přehrávání hudby.Vestavěný reproduktor asi nijak zázračný zvuk mít nebude, to je mi jasné. Nevím jestli je to tak, ale tak trochu předpokládám kvlaitnější přehrávač v ipodu, než jsou v mobilních telefonech. Jak je to s ipodem a facebookem, předpokádám, že vše kromě chatování bude fungovat, ne?

   Stahnete si aplikaci facebook a fungovat bude pro chatovani pak napriklad Im+

   Zvuk je hodne podobny v iphone a ipodu, ale je velky rodil co pouzijete za sluchatka, od tech co apple dodava necekejte nic, jsou nepouzitelne 🙂

   Podobný zvuk u ipodu a iphone jsem předpokládal, ale měl jsem na mysli zvuk z jiných mobilních telefonů ( ne od apple ). Je jasní, že každý výrobce má jiný HW a jinou palikaci pro přehrávání hudby, ale doufám, že zařízení primárně určené pro hudbu na tom bude líp, než mobilní telefon.

   Čo sa týka iných mobilných telefónov, tak k tomu sa vyjadriť neviem, zvukovo som v poslednej dobe žiadne telefóny neporovnával, no čo sa týka iPhonu (3GS), tak ten má výstup veľmi slušný (a podľa toho čo som čítal, tak je z telefónov jeden z tých lepších, ak nie najlepší) a dokáže konkurovať aj Hi-MD prehrávaču Sony MZ-RH1 (ktorý po kúpe iPhonu využívam veľmi málo). Sony síce hrá lepšie, no ten hrá lepšie aj ako väčšina ostatných prenosných prehrávačov… Recenzovaný iPod som síce nepočul (a iPody som nikdy v láske nemal, pretože staršie generácie nehrali práve najlepšie), no pokiaľ Roman hovorí, že iPhone (3GS a vyššie) a tento iPod hrajú podobne, tak by som sa zvuku nebál. Ak chces ale vyťažiť zo zvuku najviac, určite by som sa pozrel aj po kvalitných sluchátkach.

   No, portaPro práve najlepšie sluchátka nie sú, tie Senny nepoznám, ale tak pokiaľ ti stačia porty, tak s kvalitou výstupu by som si hlavu nelámal.

   Neříkám, že ty Porty jsou nej, ale na ven jsem s nima spokojenej. U nich pro mě hrála roli ta doživotní záruka a taky ře dobře sedí na hlavě. Nemají sice zvuk jako ty Sennheisery, ale ty jsou zase docela velký na běžný nošení po ulici 😉

   Dobrý den,chci se ještě zeptat.
   Jdou na ipodu touch 4g avi filmy?
   A ještě se chci zeptat,plánuju si Ipod koupit,musim mít aktivovaný placení přez internet aby mi šel iTunes,nebo to jde normálně i bez karty? Je mi jasný že na placení her tu kartu potřebuju,ale pokud budu stahovat jen free věci tak to nemusim mít aktivovaný ne?

   Nene prehrava pouze MP4 v kodeku H.264, na placeni karta nutna je ale jak pisete ucet si muzete zalozit i bez kreditky a stahovat free aplikace take, takze jeidne omezeni bude pro vas stahovani placenych aplikaci 🙂

   Zdravím, mám další dotaz teď jsem zkoušel v  jednom obchodě ipod touch a chci se zeptat jak jsou na tom s hlasitostí obecně. Tam měli krytá sluchátka Sennheiser ( model nevím ) a ani na “plný pecky” to nebylo dost. Ne že bych byl hluchej, ale ve srovnání s přehrávači co jsem používal dotěď to bylo o hodně slabší, což by na ulici mohlo vadit. Pak by mě taky zajímalo, jestli má ipod touch 4gen nějaký ekvalizér k nastavení basů a výšek. Nepodařilo se mi ho najít. Díky

   Ekvalizer ma v nastaveni ( settings – music ) ale jen prednstavene ovsem je jich tma cca 25 , takze si muzete vybrat. Hlasitost je mozne ze meli blokovanou da se v nastaveni urcit maximalni hlasitost kterou dovoli ipod rehravat, jinak me tedy hlasitost dostacuje a neni to problem, mam sice troku jine sluchatka, ale myslim ze ani s nizsi radou by nebyl problem. V shopu neporadili ? 🙁

   No když jsem vzal ipod do ruky a našel v galerii stejný problém s fotkama na který jsem se Vás tady minulý týden ptal, tak jsem se zkusmo zeptal prodavače. Ten mi řekl, že neví řím to je, ale že možná tím, že tam je předváděcí software od apple s aplikacemi na ukázku a tak si to moná nerozumí s fotkami, které tam nafotili zákazníci. No a pak už pomalu zavírali, tak jsem se na tu hlasitost radši už neptal.Zkoušel jsem to na několika písničkách, ale nevím jestli jí měli blokovanou. Jde mi jen o to, abych při putování MHD neposlouchal napůl muziku a napůl lidi kolem. Jestli se dá hlasitost někde ještě zvýšit, tak je to ok. Díky za ochotu

   Jojo zkuste se podivat v tom nastaveni zda neni blokovana a dejte vedet ju, no ja ten problem nemam zalezi hodne na sluchatkach ale opravdu slysim jen hudbu

   Nevím jestly jsem to nepřehlédl v Rewiu, ale na jaký takt běží procesor v ipodu ??

   No jestli má cenu si to za nějakejch 7500kč kupovat….jestli to fakt zatu cenu umí dost věcí…

   Ale ja to prave nechapu, melo pro me cenu koupit si Bentley? Kdyz umi jezdit a ma 4 kola a volant stejne jako Fabie? Ano melo, proste Apple je draha znacka a kdyz budete hledat, patrne najdete vice funkci u nektereho prehravace za mene penez, ovsem jde zde hlavne o kvalitu a zpracovani, nebo napriklad uzivatelske rozhrani….. veci ktere umi jsou napsane v recenzi…….

   Dobry den. moc pekna recenze chvalim. mam dotaz ohledne map. zajima me jestli se da na tomhle ipodu rozchodit navigace. int. gps sem pochopil ze nema, ale kdyz mam externi modul gps povede se prez modrej zub spojit a bude to fungovat? dekuji moc

   Dobry vecer,

   Bohuzel Bluetooth je pro parovani klavesnic a takovych veci, ktere maji software. iPod nebude patrne znat vas GPS modul. Jedine co funguje je TomTom Car Kit.

   Zdravim, moc pěkná recenze 🙂 … Jen jsem se chtěl zeptat… (trochu mimo) když si chci založit účet na App store bez kreditní karty, tak tam musím dát: None (jak jsou loga těch karet) Jenže mě se tam tato kolonka nezobrazuje… Nevíte prosím co s tím? Děkuji za odpověď 🙂 … 😛 (dole je odkaz na obrázek, jak se mi to zobrazuje)
   http://img64.imageshack.us/img64/5272/beznzvusr.png

   ohledně připojení externí gps sem viděl takový program. menuje se roqy bluetooth. nevim jestli to funguje ale zkusim to

   Chtěl jsem se zeptat,
   opravdu jsou fotografie na iPodu 4g o tolik horší než na iPhonu 4g?

   Na použití FaceTime potřebujete jen 2 iPody 4g a WiFi?

   No jak je uvedeno v clanku fotografie nejsou nijak upraveny, nevim co k tomu tedy chcete rici, zdaj sou o tolik horsi, kdyz je vidite sam vedle sebe……

   Ano na pouziti FaceTime staci Wi-Fi a dva iPod touche 4. generace

   Ahoj,Tomáši,mělo by jít že to nevyplníš,a pokud tam je něco vyplněno,tak nato klikni znova…Alspon tak jsem to udělal já,a myslim že pak to nabízí i none

   Chtěla jsem se zeptat, jestli se k tomu dá stáhnout nějaký e-book reader nebo už je v ipodu nainstalovánán?
   Díky za odpověď:)

   Zdarma si stahnete iBooks, ktery umi cist PDF nebo stahovat knihy z iBooks Store. Pripadne se daji dalsi doinstalovat.

   super recenze…iPod 4g mam doma a jsem s nim naprosto spokojená… mám jen jeden dotaz ohledně připojení na wi-fi , mám doma wi-fi abych se mohla s notebookem pohybovat po celém domě, iPod tu wi-fi najde, i se na ní připojí ale žádná on-line aplikace mi nejde spustit, zkoušela jsem i jinou wi-fi u sestry ale mělo to stejnej efekt, psalo mi to že je to připojený ale např. mapy se nespustili… přes jakej drzh wi-fi se lze s iPodem připojit?

   ani safari, nic k čemu potřebuju připojení na wi-fi nefunguje ačkoliv je wi-fi připojená

   Dobrý den, jen na úvod líbí se mi vaše objektivní recenze. A teď k otázce. Mám notebook FujitsuSiemens s OS WindowsPro SP3. Uvažuji o koupi iPod Touch 4G 64GB. Budu moci přes můj notebook nahrávat aplikace do toho iPodu? Aktualizovat SW atd.? Nebo k tomu potřebuji i Maca? Jsem “nepolíbený” jablíčkář 🙂
   Předem děkuji za odpověď
   Přemek

   Dobrý den, všiml jsem si dotazu ohledně hlasitosti hudby. Podle nařízení EU je hlasitost přehrávačů v iPod a iPhone pro členské země omezena na zdravotně nezávadnou míru, t.j. přibližně šum deště v listí stromu. Pokud někdo chce hudbu hlastitější, stačí pro tu chvíli zvolit EN USA a omezení by mělo být v Bruseli. Nemám to ze své hlavy a nezkoušel jsem to. Teprve budu nakupovat.

   Zdravím, rád bych se zeptal jak je na tom 4.generace 8GB verze jako čtečka dokumentů (PDF, .doc, .docx,….)? Přemýšlím o koupi a rád bych ho využíval i ke čtení věcí do školy při cestě busem. Dále by mě zajímala reálná výdrž baterie. A můžu použít jakákoliv sluchátka, když použiji redukci? Díky za odpověď

   Cawte, rad by som sa spital na predpokladany prichod dalsej generacie ipod touch-u….myslim ako datum. A este by som sa chcel spitat ci je moznost ze by bol novy touch hranaty ako iPhone4 :D…. a mimochodm super recenzia.

   David: Cist pdf muzes v iBooks nebo napr. v dropboxu. S doc uz je to horsi ale nejake programy na to taky existuji ale povetsinou placene(ty funkcni 🙂 )

   Dodo: Nove iPody prichazeji vzdy na podzim. Ovsem diky opozdeni letosniho iPhonu je mozne ,ze budou predstaveny spolu snim.

   2 Přemysl Janda : Ahoj , budeš si tam moct nahrávat Firmware aplikace hudbu atd. ikdyž máš Windows . Stačí ti k tomu jen program iTunes (je free ) , který má svoji verzi pro Windows i Mac takže v pohodě . 🙂

   Ale zase když píšeš že ten display je malinko dole, tak přeci tím pádem je chráněn ten display když je malinko níže než okraje ne? A proč bych jezdil přes okraje když se dotýkám pouze displeje?

   hej mám na něj prachy (sem student-velmi chudý 🙂 vlastník mac mini macbook pro iphone 4s a ipod nano) ale jak sem si všim tak to vychází v ročních intervalech takže jestli nemá cenu počkat si na 5 generaci mě osobně (bratranec ho má teda měl) přišly ty gumový tlačítka jako pí*ovina a chtěl bych vzhled iphonu4 nebo 4s (prostě hranatej a tlustší má teda cenu ho kupovat? a pak mám ještě jednu zkušenost že bratrancovi při 7hod poslouchání a to prvních 7hod vybuchla v ruce baterka tak měl popáleniny a v applu mu to nneuznali že byla přehřátá vnějšími vlivy tak aby mi to taky nevybuchlo

   Dobry den, chtěl bych se zeptat jestli se dá u tohoto ipodu aplikace která vlastne pomocí fotáku vyfotí čárový kod na různych výrobcích a potom to přesměruje na internet a cenu určitého výrobku?

   Ahoj, mám iPod touch 4g. a nevím, jak mám spustit facetime. Nemůžeme s kamarádem na to přijít, on má iPad 2.
   prosím, poraďte, díky

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek